Serial „Absentia” w AXN

Sony Pictures Television (SPT) Networks wyemituje jesienią swoją najnowszą produkcję oryginalną, „Absentia”. Na ekranie pojawią się m.in. Stana Katic („Castle”, „007 Quantum of Solace”) i Patrick Heusinger („Jack Reacher: Nigdy nie wracaj”). W Polsce 10-odcinkowy serial kryminalny będzie można obejrzeć w AXN.

Sprawdź ofertę kanału AXN w PROGRAMIE TV

Absentia to historia agentki FBI, Emily Byrne, która podczas pościgu za seryjnym mordercą w Bostonie znika bez śladu, a policja uznaje ją za zmarłą. Sześć lat później zostaje odnaleziona w lesie. Nie pamięta, co się z nią działo przez poprzednie lata. Po powrocie do domu dowiaduje się, że jej mąż ponownie się ożenił, a ich syna wychowuje teraz inna kobieta. Bohaterka odkrywa także, że została wplątana w serię morderstw.

W rolę Emily wciela się Stana Katic, znana widzom m.in. z serialu „Castle” oraz filmu „007 Quantum of Solace”, gdzie grała u boku Daniela Craiga. Stana jest także producentem wykonawczym „Absentii”. Męża głównej bohaterki gra Patrick Heusinger, którego można oglądać w takich produkcjach jak „Jack Reacher: Nigdy nie wracaj” czy „To tylko seks”. W serialu zobaczymy także Carę Theobold („Downton Abbey”) i Richarda Brake’a („Gra o tron”).

Reżyserem oraz producentem wykonawczym nowej produkcji SPT Networks jest Oded Ruskin („False flag”). Wśród producentów są także: Maria Feldman („False flag”, „Fauda”, „Homeland”), Matt Cirulnick i Julie Glucksman. Scenariusz pilotażowego odcinka napisała Gaia Violo.

Światowa premiera „Absentii” odbędzie się 16 czerwca, otwierając 57. Festiwal Telewizyjny w Monte Carlo.

Źródło: Sony Pictures Television

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *