Serial „Aminata – siła miłości” w TVP1 HD

„Aminata – siła miłości” to nowa serialowa propozycja TVP1 HD o czarnoskórej dziewczynce z Afryki (Aunjanue Ellis), porwanej przez handlarzy niewolników. „Aminata” emitowana będzie w paśmie „Talianki”, której ostatni odcinek TVP1 HD pokazała 1 maja 2015 roku.

„Aminata – siła miłości” to mini serial zrealizowany na podstawie powieści kanadyjskiego pisarza Lawrence’a Hilla. Autor zaczerpnął tytuł „The Book of Negroes” z historycznego dokumentu, będącego spisem 3000 czarnoskórych niewolników, którzy podczas tzw. rewolucji amerykańskiej, czyli wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, oddali się pod protektorat brytyjski i zostali w 1783 roku przetransportowani do kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja.

Serial wyreżyserował Clement Virgo, w obsadzie znaleźli się m.in.: Cuba Jr. Gooding, Aunjanue Ellis, Ben Chaplin, Louis Jr. Gossett, Greg Bryk, Tenika Davis, Jane Alexander, Rick Roberts, Allan Hawco, Lyriq Bent, Matt Ward, Stephan James.

TVP1 HD proponuje widzom sześć spotkań z Aminatą, od 8 maja, w każdy piątek o godzinie 20:25.

W pierwszym odcinku serialu „Aminata – siła miłości” widzowie przeniosą się do roku 1750, kiedy to 12-letnia Aminata Diallo z Afryki zostaje porwana przez handlarzy niewolników. Poznaje chłopaka o imieniu Chekura, który dzieli jej tragiczny los. Wraz z innymi niewolnikami oboje trafiają na statek płynący do Ameryki. Aminata szybko nawiązuje kontakty z pozostałymi czarnoskórymi jeńcami i próbuje wzniecić bunt na pokładzie, który jednak zostaje stłumiony. Kiedy statek dociera do Karoliny Południowej, Aminata i Chekura zostają rozdzieleni. Dziewczynkę kupuje właściciel plantacji, Robinson Appleby.

W kolejnym odcinku Aminata wyrasta na piękną, mądrą kobietę. Jej adoratorem jest sam właściciel plantacji, Appleby. Jednak dziewczyna odrzuca jego zaloty i wiąże się z Chekurą, któremu rodzi dziecko. Wściekły Appleby sprzedaje ją żydowskim osadnikom, Solomonowi i Rosie Lindo, a dziecko trafia do innego właściciela. Po śmierci Rosy, Solomon wyrusza do Nowego Jorku. Zabiera ze sobą Aminatę, która zaczyna planować ucieczkę.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *