Co byś zrobił, gdyby za twoimi plecami jakiś szaleniec wykorzystywał twoją książkę jako pomysł na zbrodnię doskonałą? Jakie to uczucie, gdy Twoje życie może się zmienić właściwie w jednej sekundzie?

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOX

Richard Castle (Nathan Fillion), znudzony własnym sukcesem popularny autor kryminałów, dowiaduje się, że prawdziwy morderca-naśladowca dokonuje zabójstw, wzorując się na jego powieści. Po tym, jak zostaje przesłuchany przez detektyw Kate Beckett (Stana Katic), znaną z prowadzenia spraw twardą ręką, dołącza do jej zespołu z wydziału zabójstw nowojorskiej policji, aby pomóc w ściganiu najgroźniejszych przestępców w mieście.

Serial „Castle” zaskarbił sobie ogromną sympatię fanów przede wszystkim dzięki swej wiarygodności. Według Andrew W. Marlowe’a, scenarzysty i producenta serialu, podczas poszukiwań idealnej odtwórczyni detektyw Beckett, Nathan Fillion czytał rolę aż ze 125 aktorkami! W końcu na planie pojawiła się Stana Katic, aby po raz pierwszy spotkać się z Fillionem i wspólnie poćwiczyć role. Po chwili zorientowała się, że ma na sobie za długą koszulkę, a wszystko przez to, że dopiero co skończyła inne przesłuchanie i zapomniała się po nim przebrać. Poprosiła Nathana o parę nożyczek i przycięcie koszulki, bo sama nie da rady. Dzięki tej luźnej sytuacji para od razu się dogadała, a aktorka po przesłuchaniu dowiedziała się, że ma tę rolę.

W jednym z wywiadów Fillion wspomniał również o swoich relacjach z innymi aktorami: „Prawda jest taka, że oprócz Stany poznałem wielu wspaniałych przyjaciół na planie tego świetnego serialu. Jestem wdzięczny za wszystko, co ten serial mi dał”.

Skomplikowane zagadki detektywistyczne, trudne sytuacje życiowe, a także wiele miłosnych historii. To wszystko będzie można zobaczyć w serialu „Castle”, którego dwuodcinkowa premiera odbędzie się już w poniedziałek 19 lutego o godz. 17:20 na kanale FOX.

Źródło: FOX Networks Group