Serial „Departure” na kanale 13 Ulica

NBCUniversal International Networks (NBCUIN) ogłosiło zakup serialu Departure – nowej produkcji od Red Arrow Studios International przeznaczonej na rynki europejskie i afrykańskie. Serial od Shaftesbury i Greenpoint Productions został stworzony przy współpracy z Corus Entertainment oraz Red Arrow Studios International i jest współfinansowany przez Starlings Television. Reżyserem serii jest zdobywca nagrody filmowej Canadian Screen Awards, T.J. Scott (Orphan Black, Star Trek: Discovery), twórcą jest Vincent Shiao (Okup, Aftermath), a showrunnerem Malcolm MacRury. 6 godzinnych odcinków pojawi się na kanale 13 Ulica w 2019 roku.

Sprawdź ofertę kanału 13 Ulica w PROGRAMIE TV

Departure to serial opowiadający o locie pasażerskim 716, który ginie w tajemniczych okolicznościach nad Oceanem Atlantyckim. Po zagadkowej katastrofie lotniczej niedawno owdowiała, genialna badaczka lotnictwa Kendra Malley (grana przez zdobywczynię nagrody Emmy Archie Panjabi, znaną m.in. z Żony idealnej) zostaje wezwana by wraz z byłym szefem i mentorem Howardem Lawsonem (w tej roli zdobywca Oscara Christopher Plummer znany m.in. ze Wszystkich pieniędzy świata i Debiutanów) na oczach całego świata rozwikłać sprawę zaginionego samolotu i jak najszybciej zlokalizować możliwych ocalałych z katastrofy pasażerów. Kendra i jej zespół ścigają się z czasem, by ustalić zdarzenia, które mogły doprowadzić do katastrofy, a badany jest każdy scenariusz: od samobójstwa pilota i terroryzm, po morderstwo na tle politycznym i awarię systemu pokładowego. Czy badaczom uda się zrozumieć, jak potoczyły się losy lotu 716?

W obsadzie serialu pojawią się m.in. Kris Holden-Ried (Wikingowie, Dynasta Tudorów), Claire Forlani (Hawaii Five-O), Rebecca Liddiard (Grace I Grace, Houdini and Doyle), Shazad Latif (Star Trek: Discovery, Czarne Lustro), Tamara Duarte (Wynonna Earp, Longmire), Peter Mensah (serie Spartakus, Avatar, Agenci T.A.R.C.Z.Y.), Kristian Bruun (Orphan Black, 22.11.63), Allan Hawco (Caught, Frontier), Dougray Scott (Przekręt), Sasha Roiz (Grimm), Mark Rendall (30 dni mroku), Dmitry Chepovetsky (Mission: Impossible – Ghost Protocol) i Paris Jefferson (Sunset Contract).

Wciągająca i utrzymana w aurze tajemniczości fabuła Departure, intrygujące postaci i wątek konspiracyjny czynią serial Departure idealnym wyborem dla naszych kanałów – powiedział Steve Patscheck, EVP Global Programming, NBCUniversal International Networks. – Cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować trzymający w napięciu serial z gwiazdorską obsadą widzom na całym świecie.

Cieszymy się, że NBCUniversal International Networks zostało naszym partnerem Pay-TV dla serialu Departure – dodał Bo Stehmeier, President, Red Arrow Studios International. – Widzowie w Europie i Afryce będą urzeczeni pełną akcji, trzymającą w napięciu fabułą oraz gwiazdorską obsadą.

Departure jest kanadyjsko-brytyjską koprodukcją stworzoną przez Shaftesbury (z Kanady) i Greenpoint Productions Ltd. (z Wielkiej Brytanii) we współpracy z Corus Entertainment i współfinansowaną przez Starlings Television. Starlings Television nadzoruje dystrybucję na całym świecie wraz z firmą Red Arrow Studios International, która zajmuje się sprzedażą poza rynkiem USA.

Producentami wykonawczymi serialu są Christina Jennings, Scott Garvie, Malcolm MacRury, T.J. Scott i Archie Panjabi. Twórca Departure Vincent Shiao jest jednocześnie współproducentem wykonawczym; Patrick Cassavetti, Tina Grewal są producentami, a Julie Lacey jest producentem z ramienia Shaftesbury. Do zespołu firmy Corus należą: Kathleen Meek (producentka wykonawcza), Rachel Nelson (Director, Original Content, Drama, Kids and Factual), Lisa Godfrey (Vice President of Original Content, Corus Entertainment). Chris Philip i Karine Martin są producentami wykonawczymi ze Starlings Television; a Henrik Pabst i Carlo Dusi pełnią tę samą funkcję w Red Arrow Studios International. Showrunnerami serialu są Malcolm MacRury, Vincent Shiao, Ellen Vanstone, John Krizanc i Stephanie Tracey; za reżyserię odpowiada T.J. Scott. David A. Stern i Matt Geller odpowiadają za przedstawienie wstępnej koncepcji projektu firmie Shaftesbury oraz pomoc w pozyskaniu środków finansowych na produkcję.

Zdjęcia do serialu trwają w Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Źródło: NBCUniversal International Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *