Serial dokumentalny „Apokalipsa: II wojna światowa” w Stopklatce TV

Zrekonstruowane i pokolorowane odtajnione materiały filmowe z czasów II wojny światowej w nowym cyklu dokumentalnym. „Apokalipsa: II wojna światowa” premierowo od 7 października 2016 roku na antenie Stopklatki TV.

Sprawdź godziny emisji serialu „Apokalipsa: II wojna światowa”

II wojna światowa ukazana oczami świadków i uczestników dramatycznych wydarzeń w serialu dokumentalnym, który już od października oglądać będzie można na antenie ogólnodostępnej stacji Stopklatka TV. „Apokalipsa: II wojna światowa” to 6-odcinkowy cykl stworzony z odtajnionych i zrekonstruowanych, oryginalnych materiałów filmowych. Pochodzące z prywatnych archiwów unikatowe materiały z czasów II wojny światowej nakręcone przez dowódców, żołnierzy i cywilów, przedstawiają takie obrazy, jak m.in. ucieczkę mieszkańców Paryża w czerwcu 1940 roku, niemiecką armię w drodze na Moskwę oraz Brytyjczyków przeszukujących gruzy po bombardowaniach. Filmy – zrekonstruowane i pokolorowane na potrzeby produkcji – różnią się od oficjalnych materiałów z tamtego okresu, ponieważ nie powstawały na zamówienia rządów. Zostały nagrane przez filmowców-amatorów i nie były cenzurowane na potrzeby propagandy. Dokument przedstawia nieznany dotąd obraz konfliktu zbrojnego, rzucając nowe światło na te dramatyczne wydarzenia.

Serial dokumentalny „Apokalipsa: II wojna światowa” oglądać będzie można w Stopklatce TV w każdy piątek o godzinie 18:50. Pierwszy odcinek pt. „Agresja” stacja premierowo zaprezentuje już 7 października.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *