Serial dokumentalny BRANSON w HBO Max

BRANSON, nowa produkcja dokumentalna HBO Original, jest zapisem serii niezwykłych przygód biznesmena Richarda Bransona.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

16 dni przed zaplanowaną na lipiec 2021 roku datą pierwszego komercyjnego lotu w kosmos, miliarder i przedsiębiorca Richard Branson, który przeszedł do historii jako pierwszy turysta na orbicie, podróżujący na pokładzie własnego statku kosmicznego, spotyka się ze znanym filmowcem Chrisem Smithem, żeby porozmawiać o wpisanym w to przedsięwzięcie ryzyku. Smith zabiera widzów w kameralną podróż, podczas której cofamy się w czasie o 70 lat – poznajemy okres dorastania Bransona w Anglii pod okiem obdarzonej niezwykłym hartem ducha i nieskorej do pobłażania synowi matki. Dowiadujemy się o jego zamiłowaniu do podejmowania ekstremalnego ryzyka, które nie tylko bardzo pomogło mu w zbudowaniu komercyjnego imperium, ale zaspokaja też jego głód podnoszących poziom adrenaliny przygód. W serialu BRANSON zobaczymy wywiady z członkami rodziny miliardera, jego partnerami biznesowymi i dziennikarzami ilustrowane prywatnymi zdjęciami i nagrywanymi w różnych okresach życia materiałami wideo. Wszystkie przedstawiają burzliwą karierę człowieka lubiącego podejmować ryzyko prywatnie i zawodowo. Bohater serialu dokumentalnego dokonuje przed kamerą życiowego bilansu – mówi o cenie, jaką zapłacił i co udało mu się osiągnąć, dzięki niepoprawnemu optymizmowi i nieustannemu przesuwaniu granic.

Branson, który jest dyslektykiem, szybko zakończył szkolną edukację i jako 15-latek postanowił spróbować swoich sił w biznesie. Na początku wydawał magazyn dla nastolatków, a kilka lat później założył wytwórnię Virgin Records i w wieku zaledwie 22 lat został milionerem. Niedługo potem stworzył linie lotnicze Virgin Atlantic oraz dziesiątki innych firm z Virgin w nazwie, które ze zmiennym powodzeniem radziły sobie na rynku. Zwieńczeniem jego kariery było powstanie w 2004 roku spółki Virgin Galactic, która specjalizuje się w komercyjnych lotach kosmicznych. Podejmowane przez Bransona próby bicia rekordów na Atlantyku na pokładzie łodzi i w balonie oraz szeroko zakrojona kampania zachęcająca do lotów w kosmos są elementami promocji marki Virgin. Branson jest niezwykle złożoną postacią, która chętnie angażuje się w działalność charytatywną, ale skupia się także na własnych zyskach.

Oprócz Richarda Bransona w serialu dokumentalnym zobaczymy także jego znajomych i pracowników. Przed kamerę zostali zaproszeni też dziennikarze biznesowi i specjaliści z branży. Całość dopełniają kameralne wywiady z członkami rodziny Bransona – Joan, która od 33 lat jest jego żoną, siostrami przedsiębiorcy, córką Holly i synem Samem oraz zdjęcia i nagrania z bogatego, prywatnego archiwum Evy, zmarłej matki miliardera, która nadal jest ważną osobą w jego życiu.

Reżyserem serialu jest Chris Smith (serial HBO 30-metrowa fala). Producentką wykonawczą jest Kate Noble. Obowiązki producentów wykonawczych ze strony HBO pełnią Nancy Abraham i Lisa Heller, a starszym producentem jest Tina Nguyen.

Premiera czteroodcinkowego serialu dokumentalnego HBO Original BRANSON zaplanowana została na 2 grudnia w HBO Max. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji. Kolejne odcinki swoje premiery będą mieć w kolejne piątki.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *