Serial „Gabinet numer 5” w Czwórce

Tomasza Sobczaka i Natalię Lesz zobaczymy w obsadzie serialu „Gabinet numer 5″, który od 4 września będzie można oglądać w środy o godz. 21.30 w Czwórce.

Sprawdź godziny emisji serialu „Gabinet numer 5” w PROGRAMIE TV

W nowej produkcji wystąpią też m.in. Sylwester Maciejewski, Marta Król, Damian Kulec, Anna Szymańczyk, Jolanta Niedźwiecka, Grażyna Zielińska, Rafał Cieszyński, Ryszard Rembiszewski. `

„Gabinet numer 5″ to nietypowa historia o lekarzach i pacjentach, z dużą dozą humoru i sytuacji dramatycznych zarazem. Każda z postaci skrywa jakąś tajemnicę i drugą twarz, która często również okazuje się nie do końca prawdziwa, a w miarę rozwoju fabuły i odkrywania kolejnych kart poszczególne wydarzenia nabierają nowych, zaskakujących znaczeń.

Akcja „Gabinetu numer 5″ rozgrywa się w małym miasteczku Bolesna, gdzie w miejscowej przychodni przecinają się drogi bohaterów – lekarzy, pracowników ośrodka, pacjentów i okolicznych mieszkańców.

Opowieść rozpoczyna się w dniu, gdy bezrobotny lekarz, Adam Domański – w tej roli Tomasz Sobczak – ścigany przez męża swojej kochanki, Magdy (Natalia Lesz), dostaje propozycję nie do odrzucenia z urzędu pracy i mimo woli zmuszony jest objąć wakat w przychodni w Bolesnej – pełnej sfrustrowanych pacjentów, zmęczonych lekarzy i odległych terminów oczekiwania na wizyty u specjalistów. Domański szybko daje się poznać jako świetny diagnosta o ogromnej wiedzy i… bezceremonialnie szczery arogant, który oddziela troskę o zdrowie pacjentów od konwenansów, a relacje służbowe od towarzyskich uprzejmości, budząc konsternację wśród pacjentów i pracowników ośrodka. Ironią, ciętym językiem i sarkastycznym poczuciem humoru Domański skutecznie trzyma wszystkich na dystans, niechętnie wpuszczając innych do swojego życia i starając się ukryć prawdę o swoich problemach.

Nic dziwnego, że już na wstępie zraża do siebie swojego nowego szefa, Dyrektora Żyłkę (Sylwester Maciejewski) i że różnie wyglądają jego interakcje z resztą zespołu: pediatrą – Basią Targalską (Marta Król) całym sercem oddaną swoim pacjentom i spodziewającą się wkrótce własnego dziecka, młodym ambitnym lekarzem – Mieszkiem Małeckim (Damian Kulec), ujmującą i empatyczną pielęgniarką – Anią (Anna Szymańczyk) oraz opryskliwą i wygadaną recepcjonistką – Grażyną (Jolanta Niedźwiecka). Śledząc zawodowe i prywatne perypetie każdego z nich, poznajemy historie ich pacjentów i ich własne, a jednocześnie widzimy ich w realiach doskonale nam znanych z życia – choć rzadko pokazywanych w serialach – źle wyposażonych gabinetów, zatłoczonych korytarzy i kolejek, gdzie toczą się niekończące się rozmowy o chorobach i o życiu.

Sytuację w przychodni i losy bohaterów dodatkowo komplikuje śmierć tajemniczego pacjenta (Cezary Szczygielski) oraz morderstwo, do jakiego dochodzi w mieszkaniu Domańskiego, które dają początek dwóm pełnym zagadkowych wątków i nieoczekiwanych odkryć śledztwom.

Wśród twórców „Gabinetu numer 5″ znaleźli się autorzy sukcesu hitu Czwórki „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny”: scenarzysta – Przemysław Hoffmann, reżyser – Wojciech Todorow i producentka – Monika Galliot Salińska.

Sprawdź ofertę kanału Czwórka w PROGRAMIE TV

Za produkcję „Gabinetu numer 5″ w ATM Grupie S.A. odpowiadają Monika Galliot Salińska i Elżbieta Szafrańska.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *