Serial „Genialna przyjaciółka” wraca z trzecim sezonem do HBO GO

Trzeci sezon serialu Genialna przyjaciółka, opartego na kolejnej powieści Eleny Ferrante z cyklu neapolitańskiego, przedstawia dalszy ciąg historii o przyjaźni między dwoma kobietami. Pierwsze odcinki najnowszego sezonu już są dostępne w HBO GO.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Genialna przyjaciółka to historia trwającej sześćdziesiąt lat przyjaźni między dwoma kobietami. Podążamy w niej śladami Eleny Greco oraz jej najbliższej przyjaciółki Raffaelli Cerullo, zwanej Lilą, od ich pierwszego spotkania w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu na przestrzeni ponad 60 lat.

W trzecim sezonie Elena (Margherita Mazzucco) i Lila (Gaia Girace) są już dorosłymi kobietami, które próbują nawigować po nieznanych wodach lat 70-tych. Lila odeszła ze swoim małym synkiem od męża i tym samym zrezygnowała z wygodnego życia. Teraz zmuszona jest pracować jako zwykła robotnica w najtrudniejszych warunkach. Elena natomiast opuściła rodzinne strony, by studiować w Pizie. Jest autorką dobrzej odebranej powieści, która utorowała jej drogę do lepszego świata. Bohaterki próbują ułożyć sobie życie w świecie pełnym nadziei, ale i niepewności, nieustannie połączone silną, choć skomplikowaną więzią.

Serial Genialna przyjaciółka to adaptacja bestselerowego cyklu książek Eleny Ferrante o tym samym tytule. Produkcja opowiada o emocjach, lękach i wyzwaniach stojących przed dwoma kobietami na przestrzeni ich życia. Trzeci sezon serialu oparty jest na trzeciej powieści z cyklu wydanej w Polsce pod tytułem Historia ucieczki.

Za reżyserię trzeciego sezonu serialu odpowiada Daniele Luchetti. Za produkcję odpowiadają The Apartment, Fremantle, Wildside oraz Fandango Production. Obowiązki producentów pełnią Lorenzo Mieli z ramienia Fremantle poprzez spółki The Apartment oraz Wildside (obie spółki należą do Fremantle) oraz Domenico Procacci dla Fandango, we współpracy z Rai Fiction i HBO Entertainment. Za fabułę oraz scenariusze odpowiadają Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci oraz Saverio Costanzo. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Paolo Sorrentino i Jennifer Schuur. Światowym dystrybutorem jest Fremantle we współpracy z Rai Com.

Dwa odcinki trzeciego sezonu serialu Genialna przyjaciółka (My Brilliant Friend) już są dostępne w HBO GO. Kolejne odcinki dodawane będą co tydzień po dwa. Cały sezon liczy 8 odcinków.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *