Serial „Mentalista” na kanale FOX

Mentalista – osoba wykorzystująca znajomość ludzkiej psychiki do wpływania na zachowania i myślenie innych ludzi. Ta bardzo krótka definicja mówi wiele o tym kim jest główny bohater serialu Mentalista, który już 8 kwietnia zagości w ramówce FOX!

Sprawdź godziny emisji serialu „Mentalista” w PROGRAMIE TV

Tytułowym bohaterem serialu jest Patrick Jane (Simon Baker, Diabeł ubiera się u Prady), który od dziecka uczony był przez swojego ojca magika jak oszukiwać i manipulować ludźmi. Już jako dorosły mężczyzna był medium, wykorzystującym często naiwność innych osób. Jednak po niefortunnej wypowiedzi w telewizji, kiedy podczas wywiadu przyznał, że chce wykorzystać swoje zdolności, aby złapać seryjnego mordercę – Red Johna, zostaje zamordowana jego żona oraz córka. Po tych wydarzeniach postanawia rzucić dotychczasowy zawód, stanąć po stronie prawa i zostaje niezależnym prywatnym detektywem i konsultantem w Kalifornijskim Biurze Śledczym.

Jego najbliższymi współpracownikami z biura śledczego stają się: szefowa biura Teresa Lisbon (Robin Tunney), Grace Van Pelt (Amanda Righetti), Kimball Cho (Tim Kang) oraz Wayne Rigsby (Owain Yeoman). Od tej pory wykorzystując swoje zdolności oraz stosując takie metody jak sugestia, hipnoza czy manipulacja, potrafi pomóc w rozwiązaniu nawet najtrudniejszych spraw kryminalnych i czeka tylko aż przyjdzie odpowiedni moment, w którym będzie mógł zemścić się na Red Johnie.

Bohater już w pierwszym odcinku będzie miał na to szansę, kiedy to podczas oględzin na miejscu zbrodni znajdzie przy ofiarach znak rozpoznawczy Red Johna, czyli czerwoną buźkę narysowaną krwią ofiary.

Patrick Jane w jednym ze swoich pierwszych wywiadów opowiedział jak uczył się sztuki manipulacji pracując na planie:

Mieliśmy na planie konsultanta, prawdziwego magika i mentalistę, który pokazywał nam różne sztuki, zachowania, sposób mówienia, a nawet jak zahipnotyzować drugą osobę. Nigdy oczywiście nie nauczyłem się jak to zrobić, ale cieszę się, że udało mi się w miarę szczegółowo pokazać jak praca mentalisty wygląda.

Sprawdź ofertę kanału FOX w PROGRAMIE TV

Pierwszy sezon Mentalisty będzie można oglądać już od poniedziałku 8 kwietnia o godz. 20:10 na kanale FOX! Emisja produkcji codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 20:10.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *