Serial „Obsesja Eve” w HBO GO

„Obsesja Eve” („Killing Eve”) to nowy thriller na podstawie scenariusza wielokrotnie nagradzanej pisarki Phoebe Waller-Bridge. W rolach głównych Sandra Oh i Jodie Comer zmierzą się w starciu dwóch wyrazistych osobowości. Serial prezentowany jest w konkursie głównym CanneSeries. Produkcja będzie dostępna w HBO GO od 9 kwietnia. Emisja na antenie HBO3 planowana jest latem.

Sprawdź ofertę kanału HBO3 w PROGRAMIE TV

Sandra Oh (serial „Chirurdzy”) jako Eve, znudzona pracą biurową agentka MI5, która nie zrealizowała swoich marzeń o byciu szpiegiem. Z drugiej strony Jodie Comer („Doktor Foster”) jako Villanelle, psychopatyczna, pozbawiona lęku zabójczyni uzależniona od luksusowego życia, na które może sobie pozwolić dzięki swojej brutalnej profesji. Eve otrzymuje zadanie wyśledzenia Villanelle, zanim ta ponownie zaatakuje. Kobiety zaczynają grę w kotka i myszkę, stawiając na głowie tradycyjny thriller szpiegowski.

„Obsesja Eve” to oparta na powieści Luke’a Jenningsa ośmioodcinkowa produkcja w reżyserii Jona Easta (serial „Downton Abbey”). Za scenariusz odpowiedzialna była wyróżniona BAFTĄ Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”). Producentem serialu jest Sid Gentle Ltd. na zlecenie BBC America.

W role głównych bohaterek wcielają się zdobywczyni Złotego Globu Sandra Oh (serial „Chirurdzy”) oraz Jodie Comer (serial „Doktor Foster”). W obsadzie znaleźli się również Fiona Shaw („Harry Potter”, serial HBO „Czysta krew”), David Haig („Cztery wesela i pogrzeb”) oraz Kim Bodnia („Most nad Sundem”). W serialu widzowie zobaczą również Darrena Boyda („Fortitude”), Seana Delaneya („Midsomer Murders”), Kirby Howell-Baptiste („Downward Dog”) oraz Owena McDonnella („Paula”).

Światowa premiera serialu „Obsesja Eve” (Killing Eve) odbędzie się 8 kwietnia w trakcie pierwszej edycji festiwalu CanneSeries – Cannes International Series Festival. Produkcja jest prezentowana w konkursie głównym festiwalu. Dzień później, czyli 9 kwietnia, premierowy odcinek dostępny będzie dla widzów w serwisie HBO GO. Kolejne odcinki będą pojawiały się co poniedziałek. Na antenie HBO3 serial emitowany będzie latem.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *