Serial obyczajowy „Miłość i medycyna” w TVP2

Dwójka zaprasza widzów na premierę duńskiego serialu pt. „Miłość i medycyna” o historii pielęgniarek i pierwszych w historii Danii pielęgniarzy. TVP2 wyemituje pierwszy odcinek 26 kwietnia o godz. 21:40, natomiast kolejne w dniach 27 – 29 kwietnia oraz 4 i 5 maja o godz. 21:50.

Sprawdź godziny emisji serialu „Miłość i medycyna” w PROGRAMIE TV

Fabuła serialu rozgrywa się w latach 50. w powojennej Danii. Duński rząd podejmuje decyzję, że szkoły pielęgniarskie mogą przyjmować mężczyzn. Przeciwnikami tego eksperymentu są lekarze, zwłaszcza ordynator oddziału Bent Neergaard. Uważa, że zwyczaje, hierarchia, surowa dyscyplina i etyka pracy „zarezerwowana dla kobiet”, będą trudne do przezwyciężenia dla próbujących w szkole pielęgniarskiej swoich sił mężczyzn.

Natomiast uczennice przyszpitalnej szkoły pielęgniarskiej są podekscytowane perspektywą przyjęcia do szkoły studentów. Jednym z nich jest młody żołnierz Eric, który pojawia się w szpitalu Fedenslung i prosi o dopisanie go do listy uczniów.

Serial „Miłość i medycyna” („Sygeplejeskolen”) wyreżyserował Roni Ezra, a scenariusz napisali Claudie Boderke i Lars Mering – odpowiedzialny m.in. za scenariusze do popularnego serialu „Gang Olsena”.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

W obsadzie serialu zobaczymy m.in.: Molly Blixt Egelind (Anna Rosenfeld), Jesper Groth (Toft Bjorn), Mikkel Hilgart (Peter Romer), Anna Stokholm (Lis Sommer) i Thue Rasmussen (Christian Friis).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *