Serial „Pielęgniarki” od dziś w Telewizji POLSAT (zdjęcie)

Już dzisiaj, 31 marca, o godzinie 12:00, do oferty seriali paradokumentalnych Polsat dodaje nową, codzienną produkcję pod tytułem „Pielęgniarki”. Serial należący do bardzo popularnego  gatunku telewizyjnego – scripted docu, przedstawia perypetie kobiet wykonujących trudny, ale bardzo szlachetny zawód pielęgniarki. To one niosą codziennie troskliwą pomoc, dodają otuchy i czuwają nad pacjentami. „Pielęgniarki” to pełne emocji opowieści o ludziach, ich kondycji, problemach i codziennych dylematach. W każdym odcinku poznamy inną fascynującą historię, a połączy je zespół sześciu pielęgniarek – głównych bohaterek serialu.

Miejsce akcji: szpital jest tylko pewnym pretekstem do opowiedzenia frapującej historii o ludziach, podobnych do nas. To właśnie w takim miejscu jak szpitalne łóżko, dopadają nas najczęściej refleksje nad własnym życiem. A przypadki pacjentów to różnorodne ludzkie dramaty, łzy i namiętności, zdrady, rozstania i nowe miłości, zazdrość, nienawiść, złość, wybaczenie i żale rodzinne.

Główne bohaterki tej opowieści to zespół sześciu pielęgniarek: Julita Zakrzewska – naczelna pielęgniarka, Anna Rogowska – oddział pediatrii, Ewa Dąbrowska – oddział pediatrii, Małgosia Paprocka – oddział chorób wewnętrznych, Jadwiga Leśniak – oddział chorób wewnętrznych, oraz Lucyna Korzecka, która pracuje na oddziale chirurgii. Kiedy lekarze kończą dyżur i wychodzą ze szpitala, to właśnie pielęgniarki są i zawsze będą najbliżej pacjentów.

Każdy z odcinków „Pielęgniarek” to odrębna historia obyczajowa związana z pacjentem oraz historie z życia nietuzinkowych kobiet jakimi są serialowe pielęgniarki. Wątki poszczególnych opowieści skupiają się głównie wokół obyczajowych problemów pacjenta – jego rozterkach, zmartwieniach, nieporozumieniach w rodzinie i wszystkim co jest związane z chorobą. Każdy odcinek opowiada też o życiu w obrębie samego szpitala, sporach pomiędzy personelem pielęgniarskim, kłótniach na temat podziału obowiązków i konfliktach na linii szefowa – podwładne.

Serial „Pielęgniarki” jest autorskim projektem firmy ATM Grupa. Za reżyserię odpowiadają: Leszek Korusiewicz, Michał Janów i Sebastian Moręcki, a za scenariusz odpowiada Agata Urbańska. Debiut produkcji na antenie Polsatu już dzisiaj, 31 marca. Serial będzie emitowany od poniedziałku do piątku, o godzinie 12:00.

polsatpielegniarki
Zdjęcie: Maciej Gniewkowski

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *