Serial „Przejście” na FOX

Nowe technologie i szybko rozwijająca się nauka to podobno niezaprzeczalne dobro dzisiejszego świata. Ale co, jeśli to wszystko zacznie powoli wymykać się spod kontroli? Niehumanitarne badania na ludziach, przerażające efekty i apokaliptyczna wizja świata… To wszystko będzie można zobaczyć w nowym serialu Przejście – już w poniedziałek 18 lutego o godzinie 21:05 tylko na kanale FOX!

Sprawdź godziny emisji serialu „Przejście” w PROGRAMIE TV

W tajnej bazie armii amerykańskiej w Kolorado trwają badania nad rzadkim wirusem, który został odkryty kilka lat wcześniej w boliwijskiej dżungli. Eksperymenty prowadzone są pod nazwą „Projekt Noe”. Wirus wydłuża życie i zwiększa siłę fizyczną. Jednak okazuje się, że są też skutki uboczne jego działania, gdyż zmienia ludzi w istoty podobne do wampirów, zwanych Wirolami. Widząc, jak silne stają się te „istoty”, wojsko postanawia wykorzystać je do własnych celów, bo nowy gatunek wydaje się doskonałą bronią biologiczną. Jednak dopóki trwają badania, zarażeni przetrzymywani są w specjalnej, tajnej placówce. Nikt jeszcze nie podejrzewa, że eksperyment może wymknąć się spod kontroli i zagrozić całej ludzkości.

To właśnie tam agent specjalny FBI Brad Wolgast (Mark-Paul Gosselaar, Cenny ładunek) dostarcza wybranych przez agencję ludzi, którzy mają zostać poddani eksperymentom. W kolejnej fazie projektu wirus ma zostać podany dziecku, dlatego Wolgast dostaje za zadanie dostarczenie do Kolorado dziesięcioletniej dziewczynki o imieniu Amy (Saniyya Sindey), która po śmierci matki trafiła do domu opieki. Jednak po przejęciu dziewczynki w agencie zaczynają budzić się wyrzuty sumienia aż w końcu postanawia porzucić swoją pracę i pomóc jej uciec przed czekającym na nią niebezpieczeństwem. Od tej pory pomiędzy nim a Amy tworzy się niezwykle silna więź.

Wspólnie muszą stawić czoła major Nichole Sykes (brytyjsko-nigeryjska aktorka Caroline Chikezie, Żony piłkarzy), która kieruje „Projektem Noe”, dr. Jonasowi Learowi (szkocko-peruwiański aktor Henry Ian Cusick, Zagubieni) oraz byłemu agentowi wywiadu marynarki wojennej Clarkowi Richardsowi (Vincent Piazza, Zakazane imperium, Wołanie o pomoc). Czeka ich także konfrontacja z przedstawicielami niebezpiecznej, nowej rasy stworzonej przez naukowców w ramach ”Projektu Noe”, w tym z byłym członkiem zespołu badaczy Timem Fanningiem (Jamie McShane, Bosch, Bloodline, Synowie anarchii) oraz skazanymi na śmierć Shauną Babcock (Brianne Howey, Egzorcysta) i Anthonym Carterem (McKinley Belcher III, Ozark, Mercy Street). Osamotniony Brad zwraca się o pomoc do byłej żony, dr Lili Kyle (Emmanuelle Chriqui, Ekipa, Z premedytacją).

W jednym z wywiadów Mark-Paul Gosselaar, wcielający się w rolę agenta FBI Brada Wolgasta, zdradził, jak wyglądała praca na planie serialu:

W serialu będzie wiele zwrotów akcji, a właściwie każdy odcinek będzie kończył się cliffhangerem. Wszyscy staraliśmy się uzyskać jak najwięcej informacji od scenarzystów i twórców, ale oni nie chcieli nam nic ujawniać! Cały czas mówili, żebyśmy poczekali i byli cierpliwi. Gdy kręciliśmy jeden odcinek, nie wiedzieliśmy, co będzie działo się w następnym.

Przejście jest w dużej mierze wierną adaptacją trylogii Justina Cronina: Przejście, Dwunastu i Miasto Luster. Serial od książki różnią tak naprawdę drobnostki. Oprócz ulepszenia niektórych postaci tak, aby dodać do obsady nieco różnorodności, oraz zmienienia wieku Amy z sześciu na dziesięć lat, nie zmieniło się właściwie nic. Zanim jednak sprawy potoczą się w apokaliptycznym kierunku, poznamy psychologiczne zakamarki postaci zaangażowanych w „Projekt Noe”. Serial dodatkowo wzbogaca doskonały, artystyczny make-up wampirów, jednak opowieść skupia się głównie na postaciach, które próbują żyć z ciężarem podjętych decyzji oraz dylematami, czy chronić życie innych czy swoje.

W jednym z wywiadów autor trylogii powiedział:

Spędziłem nad tym materiałem w sumie 10 lat z taką myślą, że pewnego dnia uda się stworzyć z tego serial telewizyjny. To, co mogę teraz powiedzieć, to że jest cudowny.

Sprawdź ofertę kanału FOX w PROGRAMIE TV

Za sterami serialu stoją Liz Heldens oraz Matt Reeves (Ewolucja planety małp). Wśród producentów jest także Ridley Scott (Gladiator, Obcy).

Jak potoczą się losy bohaterów? Czy światu faktycznie grozi śmiertelne niebezpieczeństwo? Czy Bradowi uda się uratować Amy? Premiera Przejścia odbędzie się już w poniedziałek 18 lutego o godz. 21:05 tylko na kanale FOX!

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *