Serial „Wikingowie” w Stopklatce TV

© 2013 TM TELEVISION PRODUCTIONS LIMITED/T5 VIKINGS PRODUCTIONS INC. ALL RIGHTS RESERVED

Stopklatka TV zaprezentuje hitowy serial „Wikingowie”: pełną emocji, krwi i namiętności opowieść o legendarnym wojowniku Ragnarze Lothbroku. Pierwszy odcinek tej superprodukcji Stopklatka TV pokaże już 15 sierpnia o 20:00. Kolejne odcinki będą emitowane w każdą środę.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

Przygodowy serial „Wikingowie” koncentruje się na znanym z nordyckich legend wojowniku Ragnarze Lothbroku, który prawdopodobnie w 793 r. odkrył drogę do Anglii i zapoczątkował ekspansję wikingów na zachód. Serialowego Ragnara poznajemy, kiedy marzy o pierwszej wyprawie do Anglii, gdzie spodziewa się znaleźć ogromne bogactwa i nieprzyzwyczajone do wojen ludy. Jego żona Lagertha – również wojowniczka – na co dzień opiekuje się dwójką dzieci, ale podziela ciekawość świata męża. Rollo, brat Ragnara, zachowuje większą rezerwę, ale jest wobec niego lojalny. By wyruszyć na wyprawę i zrealizować swoje plany, bracia będą musieli jednak sprzeciwić się woli wodza – jarla Haraldsona. A ten nie pozwoli, by ktokolwiek podważał jego autorytet. Losy tych postaci i intryg, które prowadzą, twórcy serialu przekuli w angażującą, pełną krwi, emocji i polityki historię, w której nie brakuje również wątków miłosnych.

W rolę Ragnara wcielił się Australijczyk Travis Fimmel, wcześniej m.in. model występujący w reklamach Calvina Kleina i odtwórca głównej roli w serialu wytwórni Warner Bros „Tarzan na Manhattanie”. Lagertha ma twarz Katheryn Winnick, aktorki znanej z serialu „Kości”. Co ciekawe, zagrała też Ivanę Trump w filmie biograficznym „Donald Trump – historia nieautoryzowana”. Gustaf Skarsgard, który w „Wikingach” gra Flokiego, jest członkiem aktorskiego klanu Skarsgardów. Razem z resztą obsady, Fimmel, Winnick i Skarsgard stworzyli pełnokrwiste postacie ze zróżnicowanymi motywacjami, którym nieobce są rozterki moralne czy miłosne.

Nietypowe jak na współczesny serial jest to, że scenariusze wszystkich odcinków napisała jedna osoba: pomysłodawca „Wikingów” Michael Hirst, który odpowiadał wcześniej m.in. za scenariusz i produkcję „Dynastii Tudorów”, a także filmów „Elizabeth” oraz „Elizabeth: Złoty wiek”. Produkował też serial „Rodzina Borgiów” z główną rolą Jeremy’ego Ironsa. To doświadczenie w realizacji produkcji historycznych zaowocowało w „Wikingach” doskonałym wyważeniem przedstawienia realiów epoki i – przede wszystkim – pasjonującej opowieści o wojnach, walce o władzę i miłości. A chociaż większość scen kręcono w Irlandii, to twórcy zadbali, by część ujęć krajobrazów pochodziła z północy Norwegii.

Sprawdź godziny emisji serialu „Wikingowie” w PROGRAMIE TV

„Wikingowie” wygrali walkę o telewizyjny sukces w nordyckim stylu: bezlitośnie i bezkonkurencyjnie. Krew, emocje, polityka i romanse w połączeniu z wzorową realizacją – produkcja jednego odcinka pierwszego sezonu kosztowała średnio niemal 4,5 miliona dolarów – zagwarantowały rzesze fanów na całym świecie oraz wiele nagród i nominacji (m.in. 8 nominacji do Emmy i 8 nagród Irlandzkiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej). Do tej pory wyprodukowano kilka sezonów serialu: obecnie w planach jest już szósta seria. Stopklatka TV zaprezentuje pierwszy sezon „Wikingów” w środy o godz. 20:00. Pierwszy odcinek już 15 sierpnia.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *