Serial „Will” od lipca 2017 na antenie TNT

Z okazji kolejnej rocznicy urodzin Williama Szekspira w minioną niedzielę (23 kwietnia) stacja TNT zapowiedziała dokładną datę premiery serialu o życiu legendarnego angielskiego dramaturga i przedstawiła nowy zwiastun. W głównego bohatera wcieli się debiutant, Laurie Davidson. Premiera serialu „Will” w poniedziałek, 10 lipca 2017 roku.

Sprawdź ofertę kanału TNT w PROGRAMIE TV

Współczesna opowieść o życiu Szekspira została wzbogacona o nowoczesną oprawę muzyczną, która ma podkreślić beztroskę, skłonność do ulegania pokusom i geniusz Szekspira. Oprócz debiutującego na małym ekranie Laurie Davidsona, w serialu pojawią się również Olivia DeJonge („Wizyta”), Ewen Bremner („Trainspotting”), Jamie Campbell Bower („Zmierzch”), Colm Meaney („Star Trek: Stacja Kosmiczna”), Mattias Inwood („Kroniki Shannary”), William Houston („Sherlock Holmes”), Lukas Rolfe („Grantchester”), Max Bennett („The Hollow Crown”) oraz Jasmin Savoy Brown („Pozostawieni”).

„Will” rozpoczyna się przybyciem młodego Williama Szekspira przedstawioną w punk-rockowym stylu, teatralną scenę szesnastowiecznego Londynu. W tym uwodzicielskim, brutalnym świecie młody William konfrontuje swój talent z rozpieszczonymi widzami, tandetnymi festynami i religijnym fanatyzmem. Postacią Willa zauroczona jest Alice Burbage (DeJonge), utalentowana, piękna i zbuntowana córka Jamesa Burbage (Meaney). Ojciec dziewczyny jest cieślą z ambitnym marzeniem zbudowania w Londynie pierwszego od czasów Imperium Rzymskiego teatru. Pomimo rodzinnych konotacji, normy społeczne uniemożliwiają Alice spełnianie się na teatralnej scenie. Wrodzonym talentem może pochwalić się również jej zakochany w sobie brat, Richard (Inwood). Przypadkowe spotkanie w teatrze pozwoli mu połączyć siły z Szekspirem i zainicjować wyjątkową współpracę pomiędzy pisarzem i aktorem w historii.

Grono głównych bohaterów serialu uzupełnia dramaturg, poeta i główny rywal Willa, Christopher Marlowe (Bower) oraz zamożny i uznany stróż prawa Richard Topcliffe (Bremner).

Producentami wykonawczymi serialu są Craig Pearce („Romeo i Julia”), nominowany do Złotego Globu Shekhar Kapur („Elisabeth”), Alison Owen („Elisabeth”), Debra Hayward („To właśnie miłość”). Pilot serialu został napisany przez Craiga Pearce’a, wyreżyserował go Shekhar Kapur.

Źródło: Turner Broadcasting System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *