Serial „WOJNA ŚWIATÓW” zadebiutuje na antenie FOX

Katastrofalny w skutkach atak kosmitów prowadzi do niemal całkowitej zagłady ludzkości. W jakim celu przybyli na Ziemię? Jak Ty przetrwałbyś w tym nowym, niebezpiecznym świecie? Spółka Urban Myths Films przedstawia nową adaptację Wojny Światów.

Sprawdź ofertę kanału FOX w PROGRAMIE TV

W gwiazdorskiej obsadzie serialu występują Gabriel Byrne, Elizabeth McGovern, Léa Drucker, Adel Bencherif, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Ty Tennant, Stephen Campbell Moore, Bayo Gbadamosi, Aaron Heffernan, Stéphane Caillard i Guillaume Gouix.

Pomysłodawcą liczącej osiem odcinków produkcji jest znany scenarzysta i zdobywca nagrody BAFTA, Howard Overman. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią zwycięzcy Emmy Johnny Capps i Julian Murphy. Serial jest koprodukcją CANAL+, Fox Networks Group, Europe & Africa i AGC Television.

Przygotujcie się na nowy, ośmioodcinkowy serial WOJNA ŚWIATÓW, który jest niecodzienną adaptacją głośnej powieści H.G. Wellsa. Tym razem akcja tej ponadczasowej historii toczy się we współczesnej Europie, gdzie dochodzi do dramatycznych wydarzeń – Ziemię atakują kosmici, a inwazja prowadzi do niemal całkowitej zagłady ludzkości. Główną osią dramatyczną serialu są konsekwencje doświadczane przez walczących o przetrwanie bohaterów. WOJNA ŚWIATÓWz gwiazdorską obsadą, w której znaleźli się Gabriel Byrne, Elizabeth McGovern, Léa Drucker, Natasha Little, Daisy Edgar Jones, Stéphane Caillard, Adel Bencherif i Guillaume Gouix, zadebiutuje na antenie FOX już 31 października o 21:00 (dwa odcinki). Kolejne odcinki (po 2) będą emitowane co tydzień.

Pewnego dnia astronomowie odbierają sygnał z innej galaktyki, który jest długo wyczekiwanym przez wszystkich dowodem na istnienie życia poza Ziemią. Wszyscy ludzie na świecie czekają z zapartym tchem na kolejny kontakt z obcą cywilizacją. Później wydarzenia toczą się w błyskawicznym tempie. W ciągu kilku kolejnych dni ludzkość zostaje niemal całkowicie unicestwiona, a na opustoszałym świecie zostaje przy życiu jedynie garstka ludzi.

Patrząc się na nadlatujące statki kosmiczne, ci, którzy przetrwali, zadają sobie pytanie – kim są wrogo nastawieni do nich obcy i dlaczego chcą za wszelką cenę zniszczyć Ziemię? Jest to opowieść o zwykłych ludziach w niezwykłych okolicznościach, którzy nie są jedynie ofiarami brutalnej wojny. Szybko bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że brutalny atak kosmitów na Ziemię nie był dziełem przypadku, bo na naszych oczach rodzi się nienawiść.

Pomysłodawcą i autorem scenariusza WOJNY ŚWIATÓW jest zdobywca nagrody BAFTA, scenarzysta Howard Overman (Wyklęci, Crazyhead, Merlin). Obowiązki producentów wykonawczych ze strony Urban Myths Films pełnią Howard Overman, Julian Murphy i Johnny Capps.

Nakręcona z rozmachem najnowsza adaptacja WOJNY ŚWIATÓW będzie trzymać widzów w napięciu. Ten pełen tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji serial jest fascynującym studium ludzkiej natury. Gdyby jutro Ziemię zaatakowali kosmici, którzy zniszczyliby życie, jakie znamy, jak poradzilibyśmy sobie w nowej sytuacji? Co powiedziałoby to nam o innych ludziach, i przede wszystkim, o nas samych? – powiedział producent wykonawczy i scenarzysta Howard Overman.

Johnny Capps, producent wykonawczy ze spółki Urban Myth Films, dodał:
WOJNA ŚWIATÓW to świetnie nakręcony, emocjonujący serial z wyrazistymi bohaterami, który łączy w sobie elementy dramatu i gatunku science-fiction. Tym razem akcja słynnej powieści H. G. Wellsa została przeniesiona do XXI wieku. To ponadczasowa opowieść, która będzie trzymać widzów w napięciu.

Najnowsza adaptacja jest własną produkcją stacji CANAL+ i spółki FNG Europe & Africa. Serial będzie emitowany na antenie stacji CANAL+ we Francji i na kanale FOX w ponad 50 krajach w Europie i Afryce. Za dystrybucję serialu WOJNA ŚWIATÓW na północnoamerykańskim rynku odpowiedzialna jest spółka AGC Television. STUDIOCANAL zajmie się dystrybucją produkcji w krajach Ameryki Łacińskiej, Azji, Australii, Nowej Zelandii i na Bliskim Wschodzie, a spółka FNG Content Distribution będzie sprzedawać prawa do emisji na terenie Europy i Afryki (za wyjątkiem francuskojęzycznych terytoriów).

Pierwsze dwa odcinki serialu WOJNA ŚWIATÓW już 31 października o 21:00 na antenie FOX. Kolejne odcinki (po 2) będą emitowane co tydzień.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *