Serial „Wywiad z wampirem” na antenie AMC

Serial „Wywiad z Wampirem” produkcji AMC Studios, oparty na kultowej sadze Anne Rice, pojawi się na ekranach polskich widzów już jesienią tego roku. Premiera gotyckiej opowieści od twórców takich serii, jak: „Breaking Bad” i „Better Call Saul” odbędzie się w poniedziałek 7 listopada o 22:00, wyłącznie na kanale AMC.

Sprawdź ofertę kanału AMC w PROGRAMIE TV

Powieść Anne Rice „Wywiad z Wampirem” została wydana w Stanach Zjednoczonych w 1976 roku. W Polsce ukazała się kilka lat później, jednak równie szybko zyskała popularność. W 1994 roku pojawił się film o tym samym tytule, będący adaptacją pierwszej powieści z cyklu „Kroniki wampirów”, na którym opiera się nadchodzący serial.

W 2020 roku AMC Networks ogłosiło zawarcie umowy na zakup praw do najważniejszych dzieł literackich Anne Rice: serii „Kroniki wampirów” oraz „Dzieje czarownic z domu Mayfair” – sprzedały się one w ponad 150 milionach egzemplarzy na całym świecie. Obejmują 18 tytułów, w tym tak uwielbiane i słynne powieści, jak: „Wywiad z wampirem”, „Wampir Lestat”, „Królowa potępionych” czy „Godzina czarownic”. Anne Rice była bezpośrednio zaangażowana w proces produkcji przed swoją śmiercią w 2021 roku, natomiast Christopher Rice, syn autorki, pełni funkcję producenta wykonawczego serialu.

Siedmoodcinkowy „Wywiad z Wampirem”, zrealizowany na podstawie powieści Anne Rice, śledzi epicką historię Louisa de Pointe du Laca (Jacob Anderson), pełną miłości, krwi i niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nieśmiertelność. Wampir opowiada o swojej niecodziennej egzystencji dziennikarzowi Danielowi Molloyowi (Eric Bogosian). Zmagając się z ograniczeniami życia czarnoskórego mężczyzny w Nowym Orleanie na początku XX wieku, Louis nie może oprzeć się kuszącej propozycji Lestata de Lioncourta (Sam Reid): przemiany w wampira i zostania jego towarzyszem. Uzależniające moce Louisa mają okrutną cenę, a pojawienie się nowej podopiecznej Lestata – młodej Claudii (Bailey Bass) – sprawia, że obaj wkraczają na wieloletnią ścieżkę zemsty i odkupienia.

Wielokrotnie nagradzany Mark Johnson („Better Call Saul”, „Breaking Bad”, „Halt and Catch Fire”), Christopher Rice oraz nieżyjąca już Anne Rice są producentami wykonawczymi „Wywiadu z wampirem”. Rolę showrunnera pełni Rolin Jones („Friday Night Lights”, „Perry Mason”). Uznany reżyser Alan Taylor („Gra o tron”, „Mad Men”, „Rodzina Soprano”) wyreżysował dwa pierwsze odcinki, jest także jednym z producentów wykonawczych serialu.

Źródło: AMC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *