Seriale komediowe w TVP VOD

Lato to najlepszy czas na powrót do ulubionych seriali. TVP VOD zaprasza do obejrzenia niezapomnianych polskich i brytyjskich komedii, które bawią do łez: „Wojny domowej”, „Zmienników”, „`Allo `Allo!” i „Hotelu Zacisze”. W katalogu vod.tvp.pl widzowie znajdą także pełne humoru pozycje z biblioteki Teatru Telewizji. Uśmiech gwarantowany!

„’Allo, ‘Allo” to jedna z najsłynniejszych fars produkcji BBC, która z klasą i dystansem wyśmiewa kraje zaangażowane w konflikt wojenny. Po równo dostaje się Niemcom, Francuzom, Anglikom i Włochom. Mamy tu całą gamę zagranych po mistrzowsku, wyrazistych postaci. Do tego świetne dialogi, grę słów i powiedzonka, które weszły do codziennego języka. Ten serial warto przypomnieć sobie choćby dla roli Gordena Kaye, który genialnie wciela się w postać Rene – właściciela restauracji próbującego współpracować zarówno z ruchem oporu jak i sprytnie układać się z niemieckimi oficerami. W ofercie TVP VOD widzowie znajdą pełne 9 sezonów jego perypetii.

Nowością w katalogu jest serial „Hotel Zacisze” – absolutna klasyka komedii, niedościgniony wzór dla twórców sitcomu, a zarazem autorskie dzieło i popisowa rola Johna Cleese’a. Najsłynniejszy z członków grupy Monty Pythona wciela się tu w postać złośliwego Basila, właściciela pensjonatu, który umila sobie życie wdając się w zatargi z gośćmi. Jego absurdalny humor pokochały miliony widzów na całym świecie – serial od ponad trzydziestu lat uznawany jest jedną z najlepszych komedii wszechczasów.

W bibliotece TVP VOD nie brakuje także polskich akcentów. Bogaty pakiet komedii otwiera kultowy serial Jerzego Gruzy – „Wojna domowa”.

Ten niekwestionowany telewizyjny przebój opowiada o perypetiach nastolatków wchodzących w świat dorosłych oraz nie mogących za nimi nadążyć opiekunów – mistrzowsko zagranych przez Alinę Janowską, Irenę Kwiatkowską, Kazimierza Rudzkiego i Andrzeja Szczepkowskiego.

W klasykę gatunku wpisują się także niepodrabialni „Zmiennicy”. Jak wiele dzieł Stanisława Barei, także i ta komedia zawiera niezapomniane sceny i gagi obnażające tragikomiczną rzeczywistość PRL-u, widzianą zza szyby warszawskiej taksówki nr 1313 w kolorze „Safari”. Mamy tu m.in. posąg Zwycięskiej Myszy Postępu i Tradycji czy egzotycznego tajskiego studenta Krashana Bhamaradżangę, ale przede wszystkim wspaniałe role Ewy Błaszczyk, Mieczysława Hryniewicza i Bronisława Pawlika.

Sympatyków Teatru Telewizji z pewnością zainteresują dwie pozycje: „Ich czworo” i „Duet, czyli recepta na miłość”.

Spektakl „Ich czworo” należy do Złotej Setki Teatru Telewizji. To jedna z najpopularniejszych sztuk Gabrieli Zapolskiej, a w niej niezapomniane kreacje Anny Seniuk, Wojciecha Pszoniaka i Jerzego Stuhra. Realistyczna, precyzyjnie skonstruowana historia trójkąta małżeńskiego to także pełna grozy i groteski gorzka komedia o ludziach niespełnionych.

Natomiast „Duet, czyli recepta na miłość” to błyskotliwa i zabawna historia „miłości od pierwszego wejrzenia, zjawiska lekko zapomnianego, a jednak wciąż istniejącego…”. Opowieść o uczuciu zrodzonym niespodziewanie pomiędzy dwójką singli „po przejściach”, której twórcy nawiązują z wdziękiem i inteligencją do współczesnych komedii romantycznych.

W przedstawieniu, w nowych aranżacjach, widzowie usłyszą kultowe piosenki „Kabaretu Starszych Panów” w wykonaniu  Emilii Komarnickiej – Klynstra i Wojciecha Solarza.

Niekończąca się komedia w TVP VOD – sprawdź co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy!

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *