Seriale po rekonstrukcji w TVP Kultura

Zrekonstruowane cyfrowo seriale: „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa”, „Życie Kamila Kuranta”, „Zmiennicy”, „Królowa Bona” i „Komediantka” jesienią na antenie TVP Kultura. Premiera pierwszego odcinka serialu „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” już w sobotę, 28 września o godz. 9:50.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Kultura

Widzowie TVP Kultura będą mieli możliwość, jako pierwsi obejrzeć zrekonstruowane przez Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych Telewizji Polskiej seriale „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” w reżyserii Mieczysława Waśkowskiego z 1966 roku oraz „Życie Kamila Kuranta” w reżyserii Grzegorza Warchoła z 1983 roku.

Dedykowany dzieciom i młodzieży dziewięcioodcinkowy serial oparty na popularnej powieści Edmunda Niziurskiego „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” opowiada perypetie pechowego 13-latka o wybujałej fantazji. Przez niefortunną zamianę tornistrów chłopiec wpada w tarapaty, które tworzą prawdziwie przygodową atmosferę. Emisja pierwszego odcinka w sobotę, 28 września o godz. 9:50 w paśmie „Serialowa nostalgia”. Kolejne odcinki co tydzień.

Następna produkcja, która doczekała się cyfrowej rewitalizacji, jest oparty na autobiograficznych powieściach Zbigniewa Uniłowskiego sześcioodcinkowy serial „Życie Kamila Kuranta”. Opowiada on o dwóch etapach z życia tytułowego bohatera. Pierwsze odcinki ukazują kilkunastoletniego chłopca i przedwojenne środowisko, w którym dorastał, kolejne zaś skupiają się na początkach jego pisarskiej kariery. W rolę młodszego Kamila Kuranta wcielił się Olaf Lubaszenko, w rolę starszego – Krzysztof Pieczyński. Emisja pierwszego odcinka w piątek 11 października o godz. 11:00. Premierowe odcinki od poniedziałku 14 października o tej samej porze.

Miłośników kultowych polskich produkcji ucieszy również informacja o kolejnych premierach zrekonstruowanych seriali – w listopadzie i grudniu w TVP Kultura planowana jest emisja serii „Zmiennicy” w reżyserii Stanisława Barei, którego 90. rocznica urodzin mija 5 grudnia oraz „Królowa Bona” w reżyserii Janusza Majewskiego i „Komediantka” w reżyserii Jerzego Sztwiertni.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *