„Share” w HBO GO i HBO

Share to nowy film HBO opowiadający o nastoletniej dziewczynie, która budzi się na trawniku pod domem rodziców i nie wie, w jaki sposób tam dotarła. W dodatku w internecie odkrywa nagranie z nocy, której nie pamięta. Premiera filmu odbędzie się 28 lipca w HBO GO.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

Film HBO Share powstał na podstawie nagrodzonej na Festiwalu Filmowym w Cannes krótkometrażowej produkcji autorstwa Pippy Bianco o tym samym tytule. Obraz, który jest jej debiutem fabularnym, to pełna emocji historia napaści na tle seksualnym i zarazem studium coraz bardziej zmieniającej się roli internetu we współczesnym społeczeństwie.

Szesnastoletnia Mandy (Rhianne Barreto) budzi się na trawniku rodziców i nie do końca pamięta, gdzie była i jak wróciła do domu. Zdezorientowana odkrywa nagranie z imprezy, na którym jest zupełnie nieprzytomna i widać jak rozbiera ją nieznajomy chłopak. Niepewność związana z tym, co się właściwie stało i w jaki sposób dorobiła się wielkiego siniaka na plecach nie daje jej spokoju…

Share to wstrząsająca opowieść o świecie mediów społecznościowych w reżyserii podwójnej laureatki festiwalu kina niezależnego w Sundance Pippy Bianco (serial Euphoria), która jest także autorką scenariusza. To bardzo odważny i nowy kobiecy głos w amerykańskim kinie. Odtwórczynią głównej roli jest Rhianne Barreto (serial Kontra: Operacja Świt), a pozostałych rolach występują: Charlie Plummer (Wszystkie pieniądze świata), Poorna Jagannathan (Długa noc), J.C. MacKenzie (serial HBO Vinyl), Nicholas Galitzine (High Strung), Lovie Simone (serial Orange Is the New Black) oraz Danny Mastrogiorgio (Główny podejrzany). Film wyprodukowany został przez spółki A24 oraz Loveless. Obwiązki producentów pełnili Carly Hugo, Tyler Byrne oraz Matt Parker.

Produkcja została doceniona na tegorocznych festiwalach. Na Festiwalu Filmowym w Sundance Pippa Bianco otrzymała nagrodę Waldo Salt Screenwriting Award za scenariusz, a Rhianne Barreto Nagrodę Specjalną Jury za osiągnięcia w aktorstwie. Produkcja pokazywana była jako film zamknięcia na Festiwalu Filmowym New Directors/New Films organizowanym przez MoMA oraz Film Society of Lincoln Center, prezentowana była także w oficjalnej selekcji na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Premiera filmu HBO Share odbędzie się w HBO GO równolegle z amerykańską premierą. Film zostanie dodany do serwisu 28 lipca po godzinie 4.00 rano. Emisja na antenie HBO zaplanowana została na 23 sierpnia o godzinie 22.10.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *