„Siedem światów, jedna planeta” na antenie BBC Earth

Siedem ważnych głosów, siedem rożnych spojrzeń na świat, jedna miłość. Marcin Dorociński, Inga Zasowska, Aleksander Doba, Orina Krajewska, Monika Masaj oraz blogerzy – Our Little Adventures i Razem Taniej w klipie promującym najnowszą serię przyrodniczą BBC Studios Natural History Unit „Siedem światów, jedna planeta” opowiadają o swoim zachwycie wobec piękna i różnorodności Ziemi, które możemy bezpowrotnie stracić, jeśli nie nauczymy się szacunku i życia w zgodzie z naturą.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału BBC Earth

„Siedem światów, jedna planeta” to najnowsza seria przyrodnicza BBC Studios Natural History Unit, ukazująca bogatą i zaskakującą różnorodność natury z perspektywy 7 kontynentów. Różnorodność, która nadaje każdej części świata jej unikalny charakter, ale jednocześnie tworzy razem integralną całość. Program, który zobaczymy na antenie BBC Earth 3 listopada o godz. 11:00, pokazuje niezwykłe zachowania zwierzęcych mieszkańców poszczególnych kontynentów, od spalonych słońcem równin Afryki po skute lodem wody otaczające Antarktydę. Poruszająca narracja Sir Davida Attenborough (w polskiej wersji Krystyna Czubówna) wprowadza nas w świat nieznanych dotąd historii i zwraca uwagę na fundamentalną prawdę o tym, że każdy z siedmiu światów jest całkowicie wyjątkowy. To pierwsze tak głębokie i szerokie spojrzenie na naszą planetę z perspektywy różnorodności biologicznej i zagrożeń, z którymi musi się mierzyć w obliczu działalności człowieka.

Ukazana w serii skala zróżnicowania form życia na każdym z kontynentów sprawia, że najnowsza produkcja BBC Studios Natural History Unit przede wszystkim jednoczy globalnie – wzmacnia poczucie odpowiedzialności i przynależności do zachwycającego świata natury. Dlatego, w ramach akcji specjalnej BBC Earth poprosiło 7 podróżników i osób znanych z przywiązania do środowiska o opisanie, czym dla nich jest miłość do naszej planety, którą wszyscy dumnie nazywamy domem. Ich wypowiedzi dowodzą, że wrażliwość na piękno i troska o losy naszej planety stanowią wartości uniwersalne, nie znają podziałów ani nie mają ograniczeń wiekowych.

Wierzę w ludzi. Wierzę, że ludzi mądrych jest więcej na świecie i wierzę, że jeszcze jesteśmy w stanie zatrzymać ten proces niszczenia, który człowiek dawno temu rozpoczął. – mówi Marcin Dorociński – Cieszę się, że powstają takie produkcje jak m.in. „Siedem światów, jedna planeta” BBC Earth, bo to sprawia, że niekoniecznie musimy podróżować w te nienaruszone jeszcze przez człowieka tereny, żeby ich doświadczyć i je docenić. Dzięki nim możemy przenieść się w miejsca, których może lepiej żebyśmy nie odwiedzali, żebyśmy zostawili je takimi, jakie są.

W akcję zaangażowała się też Inga Zasowska, inicjatorka polskiego wakacyjnego strajku klimatycznego, która stała się głosem młodego pokolenia w kontekście spraw środowiskowych.

Najbardziej kocham Ziemię za to, że mogę na niej po prostu żyć, dlatego zabieram głos w jej imieniu – przyznaje Inga – Myślę, że jeżeli obudzimy w sobie na nowo miłość do naszej planety, będziemy w stanie zjednoczyć się w działaniu, które może uratować to wszystko, czym teraz się tu zachwycamy.

U boku Marcina Dorocińskiego i Ingi Zasowskiej stanęli również podróżnicy: Aleksander Doba, Our Little Adventures Razem Taniej oraz Monika Masaj, która samotnie przemierzyła Afrykę podróżując autostopem. Głos w sprawie zabrała również Orina Krajewska, aktorka i promotorka świadomego stylu życia.

Jeżeli głęboko w sobie podejmiemy decyzję, że chcemy żyć zdrowo i dobrze dla siebie, to jest to nierozerwalne z tym, że życzymy tego samego Ziemi i chcemy dla niej jak najlepiej. Musimy pamiętać, że jesteśmy częścią czegoś większego i każda decyzja ma swoje konsekwencje, bliższe lub dalsze – mówi Orina Krajewska.

Premiera serii „Siedem światów, jedna planeta” odbędzie się już 3 listopada o godz. 11:00 na antenie BBC Earth. Łącznie zobaczymy 7 odcinków, z których każdy pozwala lepiej poznać naturę i różnorodność każdego kontynentu. Spektakularne ujęcia natury z najdalszych zakątków świata zaprezentowane zostaną przy muzyce Hansa Zimmera, który skomponował ścieżkę dźwiękową do serii.

Źródło: BBC Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *