„Słowo na niedzielę” z Asyżu w TVP2

W sobotę, 26 lutego o godz. 17:45 TVP2 zaprasza widzów na premierowy odcinek magazynu katolickiego „Słowo na niedzielę”, zrealizowanego w Asyżu, rodzinnym mieście św. Franciszka – jednego z największych mistrzów życia duchowego w historii chrześcijaństwa. Sobotni odcinek to pierwszy z dziewięciu odcinków cyklu „Słowa na niedzielę” zrealizowanych w Asyżu.

Sprawdź godziny emisji audycji „Słowo na niedzielę” w PROGRAMIE TV

Franciszkanin ojciec Mateusz Stachowski, prowadzący cykl „Słowo na niedzielę”, zachęca do wsłuchania się w wielkopostne Ewangelie w Asyżu – niezwykłym i jednym z najważniejszych miejsc chrześcijańskich pielgrzymek z całego świata. Ewangelia jest dla wierzących drogowskazem i fundamentem, na którym buduje się swoje życie. I chociaż napisana pod natchnieniem Ducha Świętego prawie dwa tysiące lat temu, nadal pozostaje aktualna. Ewangeliczne obrazy umiejętnie ilustrują życie współczesnego człowieka.

„Słowo na niedzielę” to cotygodniowy program o tematyce religijnej, w którym omawiane są fragmenty Biblii przewidziane w Liturgii Słowa podczas niedzielnych Mszy Świętych w Kościele Rzymskokatolickim. Rozważania na temat Pisma Świętego przygotowuje i prezentuje ojciec Mateusz Stachowski OFMConv, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Ostródzie. Program „Słowo na niedzielę” emitowany jest w Telewizji Polskiej od 2004 roku.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

Emisja premierowego odcinka magazynu katolickiego „Słowo na niedzielę” 26 lutego o godz. 17:45 w TVP2. Na kolejne osiem odcinków cyklu, zrealizowanych również w Asyżu, TVP2 zaprasza widzów w każdą sobotę o godz. 17:45. Powtórna emisja magazynu w TVP 1 w niedzielę o godz. 6:50 i 10:50.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *