Soboty z westernem w Stopklatce TV

Dziki Zachód, kowboje i łowcy głów. Od lipca 2016 roku w każdą sobotę Stopklatka TV zaprasza w podróż do świata szeryfów i poszukiwaczy złota. Na antenie stacji będzie można zobaczyć klasykę westernów: „Quigley na Antypodach” z Tomem Selleckiem, „Wyatt Earp” z Kevinem Costnerem i Genem Hackmanem, a także filmy z Clintem Eastwoodem – „Powiesić go wysoko”, „Dobry, zły i brzydki” i „Za kilka dolarów więcej”.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Cykl filmów o przygodach rewolwerowców na Dzikim Zachodzie to wakacyjna propozycja Stopklatki TV, która w każde sobotnie popołudnie zaprasza na relaks z klasyką amerykańskiego kina. Już 2 lipca o godzinie 14:00 widzowie obejrzą australijsko-amerykański western „Quigley na Antypodach” z Tomem Selleckiem, który wciela się w strzelca Matthew Quigleya, wynajętego przez miejscowego farmera w celu ochrony jego gospodarstwa. Nieoczekiwanie mężczyzna dowiaduje się, że jego prawdziwą misją jest strzelanie do Aborygenów. Tydzień później, 8 lipca o godzinie 12:50 w filmie „Powiesić go wysoko” Clint Eastwood jako szeryf Jed Cooper zostaje niesłusznie oskarżony i skazany na śmierć. Stróż prawa unika jednak kary i zamierza wymierzyć sprawiedliwość swoim niedoszłym katom. 16 lipca widzowie poznają historię Wyatta Earpa (Kevin Costner), legendy Dzikiego Zachodu, który zanim został bezwzględnym szeryfem, był niespokojnym duchem i poszukiwaczem przygód („Wyatt Earp”, emisja: sobota, 16 lipca, godzina 12:50).

Pozycje z ostatnich dwóch sobót lipca to filmy z tzw. nurtu „spaghetti western”, którego twórcą jest włoski reżyser Sergio Leone. Charakteryzuje się on brutalnością, sporą dawką czarnego humoru oraz udziałem europejskich i latynoskich aktorów. „Dobry, zły i brzydki” opowiada historię dwóch rewolwerowców, którzy usiłują dotrzeć do ukrytego przez wojsko skarbu. Ściga ich Zły – płatny zabójca. „Za kilka dolarów więcej” jest kontynuacją westernu „Dobry, zły i brzydki” i przedstawia polowania kowbojów na tego samego bandytę, za którego głowę wyznaczono wysoką nagrodę. W role walczących ze złem wcielili się Clint Eastwood i Lee Van Cleef („Dobry, zły i brzydki”, emisja: sobota, 23 lipca, godzina 12:55; „Za kilka dolarów więcej”, emisja: sobota, 30 lipca, godzina 12:40).

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *