„Spisane krwią” na antenie CBS Reality

Wydawać by się mogło, że najstraszniejsze, najbardziej makabryczne zbrodnie są dokonywane na kartach powieści. Czasami jednak rzeczywistość przewyższa to, co potrafią wymyślić pisarze. Serial dokumentalny „Spisane krwią” przedstawi historie straszliwych czynów, które zainspirowały autorów kryminałów do stworzenia swych dzieł. Na emocjonujące odcinki serii będącej produkcją własną CBS Reality zapraszamy od 24 września, w każdą niedzielę o godzinie 22:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału CBS Reality

Gospodarz programu, Simon Toyne, autor takich bestsellerów, jak „Sanctus” czy „Salomon Creed”, spotka się z wybranymi pisarzami, by porozmawiać o historii prawdziwych zbrodni, których fakty posłużyły za podstawę do napisania powieści. Każdy odcinek przedstawiać będzie sprawę innego przestępstwa za pomocą rekonstrukcji zdarzeń, a także wywiadów z osobami, które były bezpośrednio związane ze śledztwem, takimi jak policjanci prowadzący dochodzenie czy biegli sądowi.

W jednym z odcinków przedstawiona zostanie sprawa gwałciciela, który w latach 1983-1986 terroryzował społeczność miasta Rotherham i okolic. Jego schemat działania był zawsze taki sam – wybierał sobie ofiary idące ulicą późnym wieczorem, zaciągał je w odosobnione miejsce i gwałcił – lub usiłował zgwałcić – wiążąc je przedtem ich własnymi rajstopami. Zabierał też – w charakterze trofeów – przedmioty należące do swoich ofiar: ich torebki, biżuterię, perfumy. Najczęściej jednak były to… buty zgwałconych kobiet. Policja bezskutecznie poszukiwała przestępcy – jedną z taktyk było podstawianie ubranych w minispódniczki i szpilki funkcjonariuszek policji, które przechadzały się ulicami miejscowości w charakterze przynęt. Wszystkie wysiłki spełzły jednak na niczym: sprawca pozostawał nieuchwytny przez ponad 20 lat. Dopiero w 2006 roku na skutek nowych badań DNA zidentyfikowano sprawcę gwałtów: był nim James Lloyd, 49-letni pracownik firmy drukarskiej.

Społeczność oraz bliscy gwałciciela byli w szoku. Lloyd sprawiał pozory wzorowego obywatela – przez wiele lat pracował w tej samej firmie, był chwalony przez pracodawców, kochany przez żonę i troje swoich dzieci. Tym bardziej przerażający wydźwięk miało odkrycie, którego dokonali funkcjonariusze policji przeszukujący miejsce pracy seryjnego gwałciciela: w pieczołowicie zamaskowanej skrytce Lloyd przechowywał setki butów, wraz z licznymi parami rajstop i pończoch. Mężczyzna został uznany za winnego czterech gwałtów i dwóch usiłowań gwałtów, jednak koszmarne znalezisko w jego biurze każe przypuszczać, że liczba strasznych czynów, jakich się dopuścił, była dużo większa.

Cała historia gwałciciela-fetyszysty przypomina nieco fabułę thrillera stworzonego przez hollywoodzkich scenarzystów – nie powinno więc dziwić, że Peter James, wielokrotnie nagradzany brytyjski pisarz, zainspirował się całą sprawą i na jej faktach oparł swój kryminał pt. „Już nie żyjesz”, wydany w 2010 roku.

Na premierowe odcinki serialu dokumentalnego „Spisane krwią”, będącego produkcją własną CBS Reality, stacja zaprasza od 24 września, w każdą niedzielę o godzinie 22:00. Kontynuacja w październiku.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *