Startuje poetycki konkurs w Polskim Radiu Dzieciom

Polskie Radio Dzieciom zaprasza do udziału w konkursie „Wiosna jest poezją”. Propozycje swoich wierszy można przesyłać do 25 kwietnia.

Aby wziąć udział w konkursie „Wiosna jest poezją” należy przesłać wiersz, składający się z sześciu wersów i wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie poezja.polskieradio.pl.

W skład Jury Konkursu wchodzą: Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka, krytyczka sztuki oraz Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom, jurorka konkursów literackich dla dzieci i młodzieży.

Poezja stawia pytania, jest wyższą formą edukacji. To nie jest edukacja, która opiera się na przyswajaniu faktów, nazwisk i różnych danych, tylko to edukacja wrażliwości – wyjaśnia Eliza Piotrowska.

Spośród wszystkich nadesłanych wierszy zostaną wybrane 3 zwycięskie i 5 wyróżnionych. Będą one opublikowane na profilu Facebook Polskiego Radia Dzieciom oraz na stronie internetowej poezja.polskieradio.pl w formie książki elektronicznej. Wierszy będzie można posłuchać na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają atrakcyjne nagrody.

Ogłoszenie wyników na antenie Polskiego Radia Dzieciom w niedzielę, 28 kwietnia w audycji „Kulturoteka”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *