Sting w Trójce

11 listopada 2016 roku ukazał się dwunasty już, solowy album Stinga zatytułowany „57th & 9th”. Tuż przed premierą albumu Piotr Metz spotkał się w Londynie ze słynnym muzykiem, by porozmawiać o jego nowych piosenkach i nie tylko. Obszerny zapis tej rozmowy usłyszymy w najbliższą sobotę, 19 listopada, w autorskiej audycji Piotra Metza „Lista Osobista”. Początek o godzinie 19:05.

Sting doskonale pamiętał, że spotykamy się nie pierwszy już raz. I skrzywił się, kiedy przypomniałem mu o tym, co przy poprzedniej okazji mówił o swej „niemocy twórczej”. „Na szczęście mam to już za sobą” – od razu zapewnił – zachęca do wysłuchania całego wywiadu z tym nietuzinkowym artystą Piotr Metz, czyli kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia.

„57th & 9th” to dwunasty solowy, a – licząc albumy nagrane z jego zespołem The Police – siedemnasty album studyjny Stinga. Po trzech latach od wydania płyty „The Last Ship” artysta wraca na scenę z bardzo energetycznym, pop-rockowym materiałem. W nagraniach dziesięciu nowych piosenek uczestniczyli muzycy od lat współpracujący ze Stingiem – Dominic Miller (gitara) i Vinnie Colaiuta (perkusja), a także specjalni goście, wśród których znaleźli się: grający na perkusji Josh Freese (Nine Inch Nails, Guns n’ Roses), gitarzysta Lyle Workman i pochodzący z San Antonio zespół The Last Bandoleros. – Wszystko wydarzyło się bardzo szybko, bardzo spontanicznie. Zawsze staram się zaskakiwać siebie samego, ludzi z którymi pracuję i mam nadzieje, że moich słuchaczy również – zdradza kulisy powstawania płyty Sting.

Więcej ciekawostek o tym materiale oraz o innych wątkach z życia Stinga w autorskiej audycji Piotra Metza „Lista osobista” w sobotę, 19 listopada, w godzinach 19:05-22:00.

Trójka jest patronem medialnym płyty Stinga „57th & 9th”.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *