Stopklatka.pl patronem medialnym festiwalu w Gdyni

Starający się o koncesję na własny kanał filmowy portal Stopklatka.pl został patronem medialnym najważniejszego festiwalu polskich filmów. 38. Gdynia – Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 9-14 września. Redakcja Stopklatki chce, by portal stał się głównym centrum informacji o tym wydarzeniu.

W tym roku o Złote Lwy walczy 15 filmów, między innymi „Papusza” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze, „W imię…” Małgośki Szumowskiej, „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy oraz „Ida” Pawła Pawlikowskiego. Wśród dziennikarskich materiałów z festiwalu na portalu Stopklatka.pl pojawią się m.in. recenzje filmów, wywiady z ich twórcami i gorące relacje ze spotkań. Nagrania wideo będą realizowane we współpracy z Telewizją Kino Polska, która uruchomi w Gdyni swoje studio festiwalowe.

Wysokiej klasy dziennikarstwo filmowe ma być także jednym z wyróżników kanału Stopklatka TV. Projekt przygotowały wspólnie zespoły AGORY, Kino Polska TV S.A. i Stopklatki. Jeśli stacja otrzyma koncesję, poza dobrym wyborem polskiego i zagranicznego kina widzowie znajdą w niej aktualności ze świata filmu, relacje z najważniejszych wydarzeń, programy edukacyjne i publicystyczne o tematyce filmowej oraz wywiady z twórcami.

Stopklatka TV ma zamiar wykorzystywać rozwiązania telewizji hybrydowej, stawiając na multimedialność, interaktywność i żywy kontakt z widzem. Pierwsze przykłady tej innowacyjnej formuły będziemy mogli zobaczyć w relacjach z gdyńskiego festiwalu, udostępnianych na antenie Telewizji Kino Polska i na portalu Stopklatka.pl.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *