Stopklatka TV z nową dyrektor programową

W połowie lipca 2015 roku nową dyrektor programową Stopklatki TV, bezpłatnego naziemnego kanału filmowego, należącego do Kino Polska TV i Agory, została Beata Ryczkowska. Jej poprzednik, Wawrzyniec Brach, przechodzi zaś do Filmbox International.

Beata Ryczkowska zdobyła wieloletnie doświadczenie w branży telewizyjnej i filmowej, przede wszystkim jako dyrektor programowa CANAL+ i platformy CYFRA+ (w latach 2002-2012). Brała udział w tworzeniu kanałów premium CANAL+, CANAL+ Film i CANAL+ Sport oraz ich dalszych multipleksów. Współtworzyła i nadzorowała również strategie kanałów tematycznych ale kino+, Planete+, TeleToon+, MiniMini+, kuchnia+ i DOMO+. Jest również koproducentem wielu polskich filmów fabularnych i seriali, a także wieloletnią członkinią Polskiej Akademii Filmowej.

Stopklatka TV to dla mnie dobrze znany świat, ale i interesująca nowość – komentuje swoje nowe zadania Beata Ryczkowska. – Z jednej strony od wielu lat programuję między innymi kanały filmowe, z drugiej mówimy tu o pierwszym takim kanale naziemnym. Mamy duży zasięg, ale musimy zmierzyć się z bogatą ofertą filmową wszystkich stacji – dodaje nowa dyrektor programowa Stopklatki TV.

Wawrzyniec Brach, dotychczasowy dyrektor programowy stacji, przechodzi do Filmbox International Ltd., spółki należącej do Grupy Kino Polska TV. Jako Content Manager będzie odpowiedzialny za koordynowanie programmingu kanałów filmowych FilmBox w Polsce i na rynkach zagranicznych. Wawrzyniec Brach był pierwszym dyrektorem programowym Stopklatki TV, nadającej od marca 2014 roku.

Współtworzenie nowego kanału od podstaw było niepowtarzalnym doświadczeniem – podsumowuje Wawrzyniec Brach. – Ale zarządzanie treściami całego portfolio kanałów na kilkunastu rynkach jest równie wielkim wyzwaniem.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *