Studio Radia ZET dla dzieci w miasteczku edukacyjnym miniciti

Rusza studio Radia ZET dla dzieci, które znajduje się w miasteczku edukacyjnym miniciti w Warszawie. Już od 3 listopada br. (piątek) młodzi uczniowie będą mogli poznać realia pracy radiowców i wcielić się w ich role. To pierwsze takie miejsce dla dzieci w Polsce zainicjowane przez Fundację Miasto Dzieci.

Jak wygląda studio radiowe? Na czym polega praca dziennikarzy radiowych? Kiedy powstało radio? Co to jest jingiel? Jak brzmi głos w radiu? Tego wszystkiego i wiele więcej będą mogły dowiedzieć się dzieci w wieku 6-15 lat, odwiedzając studio Radia ZET wybudowane w miasteczku edukacyjnym miniciti w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Radio to teatr wyobraźni, a praca w nim jest inspirująca, ciekawa i wciągająca. Już niebawem będą o tym mogły przekonać się dzieciaki które odwiedzą miasteczko miniciti. Stworzone tam studio Radia ZET stylizowane jest na nasze prawdziwe studio emisyjne. Jestem pewien, że dla każdego naszego małego gościa będzie to niesamowita, edukacyjna przygoda z mikrofonem i dźwiękiem. Gorąco zapraszam do naszego studia i zachęcam do wspólnej zabawy! – mówi Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET.

Dzieciaki do świata radia będzie wprowadzać Robert Karpowicz z Radia ZET, który użyczył swego głosu do nagrań. Czekają na nich liczne praktyczne zadania jak: przygotowanie i nagranie krótkiej informacji z różnych dziedzin życia, przeczytanie mijającej godziny, ułożenie muzyki, czy wybór podkładu dźwiękowego. Nad wszystkim będą czuwać przeszkoleni studenci i studentki, którzy odbyli szkolenie w prawdziwych studiach Radia ZET.

Żyjemy w świecie, w którym obraz stał się głównym środkiem przekazu – utrudniliśmy sobie znacząco możliwość pobudzania dziecięcej wyobraźni. A dzieci bardzo lubią słuchać, wystarczy zapewnić im te doznania w naturalnym środowisku – tutaj naprzeciw wychodzi nasza stacja – studio Radia ZET w miniciti stworzone zostało dla najmłodszych po to, by poczuły magię radia. Kto wie, może kiedyś spotkamy się wspólnie po drugiej stronie mikrofonu już w prawdziwym życiu – dodaje Anna Justka, koordynatorka projektu w Grupie Eurozet.

Miasteczko edukacyjne miniciti zostanie udostępnione odwiedzającym 3 listopada br. (piątek), ale przedsprzedaż biletów rusza już dziś (23 października br). Są one do nabycia na https://bilety.miniciti.pl/. Dzieci i młodzież szkolna będzie mogła tam zdobywać wiedzę i kwalifikacje z różnych innych dziedzin, takich jak bankowość, ekonomia, inżynieria, medycyna, motoryzacja, nowe technologie, profilaktyka zdrowia, projektowanie, przedsiębiorczość, bezpieczeństwo, sztuka, sport oraz odpowiedzialność społeczna biznesu. Nauczą się zarządzania swoimi finansami, podejmowania decyzji, pracy w zespole i oszczędzania.

Radio ZET jest jednym z partnerów strategicznych projektu. Za instalację studia stacji w miasteczku miniciti odpowiadała firma EBERT STUDIO.

Źródło: Grupa Eurozet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *