SundanceTV z blokiem „48 godzin z Sundance Film Festival”

W weekend 19 i 20 listopada2016 roku kanał SundanceTV wyemituje specjalny blok „48 godzin z Sundance Film Festival”, w całości poświęcony najlepszym produkcjom kina niezależnego, które były prezentowane na tym wyjątkowym, uznanym na całym świecie festiwalu.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym SundanceTV

Sundance Film Festival prezentuje najlepsze filmy niezależne już od ponad trzech dekad. W ramach weekendowego bloku „48 godzin z Sundance Film Festival”, SundanceTV wyemituje szereg uznanych, wielokrotnie nagradzanych produkcji pokazywanych na festiwalu Roberta Redforda. Dobór filmów oraz nieprzerwany charakter ich emisji sprawią, że widz poczuje się, jakby naprawdę był na tym jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych na świecie.

Wśród weekendowych propozycji będzie można zobaczyć m.in. „Unexpected” – uznaną przez krytyków wzruszającą opowieść o przyjaźni nauczycielki ze studentką, a także „No, No: A Dockumentary”, fascynującą historię kontrowersyjnego baseballisty Docka Ellisa. W ramach bloku zobaczymy także inne amerykańskie produkcje (w sumie 16 filmów z USA), m.in „Life Itself” o życiu krytyka filmowego Rogera Eberta, „Kumiko”, „The Treasure Hunter” o kobiecie, która znajduje ukrytą kopię filmu „Fargo” braci Coen i myśli, że to mapa wskazująca miejsce, gdzie została ukryta duża suma pieniędzy, „Hello, I must be going” o życiu młodej rozwódki powracającej w rodzinne strony, czy „Big Sur” będący historią trzech wyjazdów powieściopisarza Jacka Kerouaca do domku w Big Sur.

Wśród propozycji z innych krajów (w sumie 11 propozycji spoza USA, z czego dwie koprodukcje amerykańskie) w ramach „48 godzin z Sundance Film Festival” zostanie wyemitowany m.in. koreański „Letters From The South” składający się z sześciu nowel, które łączy temat chińskiej diaspory w południowo-wschodniej Azji, serbski „The Disobedient” o przyjaźni z dzieciństwa, która niespodziewanie powraca w dorosłości, brytyjski dokument „Dreamcatcher” o mrocznym świecie prostytucji i narkotyków, czy chiński „The Chinese Mayor”, w którym burmistrz zanieczyszczonego ośrodka górniczego mierzy się z zadaniem przekształcenia go w nowe centrum turystyczne.

Źródło: AMC Networks International – UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *