Super Polsat po miesiącu nadawania z udziałami 0,81% w grupie 16-49

Stacja w pierwszym miesiącu nadawania uzyskała średnie udziały na poziomie 0,7% w grupie wszystkich badanych oraz 0,81% w grupie wiekowej 16-49. Wśród widzów Naziemnej Telewizji Cyfrowej Super Polsat uzyskał udziały na poziomie aż 2%.

Super Polsat, pierwsza stacja zarówno w Polsce, jak i w Europie, której zdecydowana większość ramówki jest dostosowana do odbioru przez osoby niepełnosprawne z dysfunkcjami narządu wzroku i słuchu, osiągnęła bardzo dobre wyniki w pierwszym miesiącu nadawania. Stacja dostępna od 2 stycznia w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX-2), platformach satelitarnych i sieciach kablowych uzyskała średnie udziały na poziomie 0,7% wśród wszystkich badanych oraz 0,81% w grupie komercyjnej. Natomiast wśród widzów odbierających stację tylko drogą naziemną Super Polsat uzyskał udziały na poziomie 2%.

Widzowie najchętniej wybierali Super Polsat w piątek, 20 stycznia. Wtedy to stacja uzyskała dotychczas najwyższe udziały – średnio 1,2% w grupie wszystkich badanych oraz 1,63% w grupie wiekowej 16-49 i aż 4,3% wśród stacji dostępnych w Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Spośród produkcji emitowanych dotychczas na antenie nowego kanału Grupy Polsat, najpopularniejszymi były „Kabaretowa Ekstraklasa” 20 stycznia o godzinie 21:55, którą obejrzało średnio ponad 315 tysięcy widzów, co przełożyło się na 2,5% udziałów wśród wszystkich badanych i 3,1% w grupie wiekowej 16-49. Następną najchętniej oglądaną pozycją był film „Komando” produkcji amerykańskiej emitowany na antenie Super Polsat w sobotę 21 stycznia o godzinie 20:00. Obejrzało go średnio prawie 270 tysięcy widzów, co przełożyło się na 1,7% udziałów w grupie wiekowej 4+ oraz 2% udziałów w grupie komercyjnej.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *