Supercars wznawia rywalizację w ostatni weekend czerwca w Sportklubie

Po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa władze serii Supercars podjęły decyzję o wznowieniu rywalizacji 27-28 czerwca w Sydney. Nowy sezon zakończy się w lutym, a wszystkie wyścigi kibicie zobaczą na żywo w Sportklubie!

Sprawdź godziny transmisji Supercars w PROGRAMIE TV

Supercars wznawia rywalizację, skraca jednak sezon i rozciąga go aż do lutego 2021 roku. Wszystko to spowodowane jest wciąż zmieniającą się sytuacją pandemiczną i niepewnością, jaka towarzyszy nam na każdym kroku. Wstępny plan zaproponowany przez organizatorów zakłada, że do końca sezonu odbędzie się jedenaście rund, a ponowny wyścig o mistrzostwo rozpocznie się w ostatni weekend czerwca na Sydney Motorsport Park.

Możliwość wznowienia rywalizacji to świetna wiadomość dla wszystkich fanów serii – powiedział dyrektor generalny Supercars, Sean Seamer. – Stworzyliśmy plan, który pozwala nam elastycznie reagować w przypadku zmieniających się warunków, ściśle współpracujemy ze wszystkimi stronami zaangażowanymi w organizację wyścigów tak, aby były one bezpieczne i zgodne z nowymi zaostrzonymi przepisami.

Po raz pierwszy w kalendarzu Supercars pojawi się dwudniowe wydarzenie na Sydney Motorsport Park, które jednocześnie będzie restartem nowego sezonu. Obecnie włodarze serii zakładają, że większość wyścigów organizowana będzie w dwudniowej formule. Wyjątkiem jest tu jedynie legendarne Auto Bathurst 1000, które zaplanowane jest jako czterodniowe wydarzenie z głównym wyścigiem rozgrywanym na dystansie 161 okrążeń, zaplanowanym na 11 października.

W toku ustaleń wszystkich zainteresowanych stron postanowiono zrezygnować z rozgrywanych na torach ulicznych wyścigów w Gold Coast i Newcastle, do kalendarza dodano natomiast drugi start na Mount Panorama Circuit w Bathurst. Poza październikowym wyścigiem, kierowcy pojawią się na tym obiekcie również w lutym, aby zakończyć sezon. W sumie zaplanowanych zostało 11 rund, a każdą z nich kibice zobaczą na żywo wyłącznie w Sportklubie! Niemal wszystkie lokalizacje i terminy nowych startów zostały już potwierdzone, negocjacje dotyczą jeszcze wyłącznie styczniowego wyścigu w Auckland w Nowej Zelandii.

Do klasyfikacji końcowej dodane zostaną wyniki pierwszej tegorocznej rundy, która odbyła się zgodnie z planem w lutym w Adelajdzie. W dwudniowej rywalizacji najlepszy okazał się wówczas Scott McLaughlin i to on otwiera obecnie klasyfikację kierowców. Tuż za jego plecami czają się Jamie Whincup i Chaz Mostert.

Sprawdź ofertę kanału Sportklub w PROGRAMIE TV

Restart bieżącego sezonu Supercars 27-28 czerwca w Sydney. Wszystkie jedenaście zaplanowanych rund na żywo wyłącznie w Sportklubie! Komentuje Marcin Grzywacz.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *