„SuperSTARcie” – nowe muzyczne show w TVP2 HD

Jak zadrży scena, gdy śpiewak operowy zmierzy się z rockowym przebojem? Co się wydarzy, gdy wokalista jazzowy wcieli się w hip-hopowca? Już w październiku na antenie TVP2 HD startuje nowe muzyczne show. 10 muzycznych gwiazd, 10 tygodni, 10 odcinków na żywo i kilkanaście gatunków muzycznych. Kto wyjdzie zwycięsko z potyczki i zyska miano najbardziej wszechstronnego polskiego artysty? „SuperSTARcie” w każdy piątek o 21:05, już od 3 października w Dwójce.

Takiego muzycznego przedsięwzięcia nie było dotąd w żadnej polskiej telewizji. Dziesięcioro profesjonalnych, utytułowanych wokalistów, gwiazd polskiej sceny muzycznej, zmierzy się z utworami i gatunkami, w których dotąd ich nie słyszeliśmy. Opera, rock, musical, hip-hop, pop, big band i nie tylko… Jak muzyk heavy-metalowy wypadnie w repertuarze operowym? Co się wydarzy, gdy wokaliście jazzowemu przyjdzie się zmierzyć z rapem?

„SuperSTARcie” to prawdziwe wyzwanie dla gwiazd, które nie tylko będą musiały odnaleźć się w nowych gatunkach muzycznych, ale też dać prawdziwe sceniczne show. Przez dziesięć tygodni każdy z nich będzie pracować z najlepszymi producentami, tancerzami i choreografami po to, aby w kolejne piątki, w programach na żywo poddać się surowej ocenie telewidzów. To właśnie telewidzowie w głosowaniu sms-owym zadecydują, kto będzie przechodził do kolejnego odcinka, a kto odpadnie z rywalizacji.

W podjęciu decyzji pomagać im będzie jury złożone z ekspertów muzycznych. Zasiądą w nim: dziennikarz muzyczny Wojciech Mann, instrumentalista i producent fonograficzny Marcin Bors oraz artysta specjalizujący się w gatunku przypisanym do kolejnego odcinka show. W pierwszym, którego motywem przewodnim będzie rock, grono jurorskie wzmocni Katarzyna Nosowska. W kolejnych jako jurorów zobaczymy m.in. Urszulę Dudziak oraz Kayah.

O miano najbardziej wszechstronnego polskiego artysty ubiegać będzie się dziesiątka doświadczonych, profesjonalnych wokalistów i gwiazd estrady. Będą wśród nich m.in. Reni Jusis, Rafał Brzozowski (laureat Eska Music Awards 2012) i Katarzyna Wilk (zwyciężczyni 46. Sopot Festiwal i trzecia na Superpremierach 48. Festiwalu w Opolu).

„SuperSTARcie” to realizowane z rozmachem, niezwykłe show telewizyjne, oparte na norweskim formacie „The Ultimate Entertainer” (Stjernekamp), który zadebiutował na tamtejszym publicznym kanale NRK1 zaledwie dwa lata temu, w 2012 roku. Dało ono stacji 15% wzrost oglądalności w swoim paśmie, a zainteresowanie nim tak rosło, że odcinek finałowy drugiej serii zanotował aż 58% udział w rynku. Podobny sukces odniosła też wersja rosyjska.

„SuperSTARcie” do tej pory realizowano w Norwegii, Rosji i Finlandii, za chwilę rusza w Holandii, na Ukrainie oraz w Polsce.

„SuperSTARcie”

Premiera: piątek, 3 października, godzina 21:05
Emisja: piątek, godzina 21:05

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *