Światowe Dni Młodzieży w Telewizji Polskiej

Relacjom na żywo z najważniejszych uroczystości w ramach Światowych Dni Młodzieży będą towarzyszyć programy poświęcone temu spotkaniu młodych katolików. Transmisje w TVP Polonia pozwolą zaś współuczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży rodakom mieszkającym poza granicami naszego kraju.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Transmisje najważniejszych uroczystości Światowych Dni Młodzieży, liczne programy, filmy dokumentalne, a także okolicznościowy spot.

Z okazji Światowych Dni Młodzieży publiczny nadawca uruchomi specjalne studio (pokazywane w TVP1 HD i TVP Polonia), którego gospodarze – Krzysztof Ziemiec i Paulina Guzik, czyli Komitet Organizacyjny ŚDM, a także Anna Popek i Marek Zając – będą zapowiadać poszczególne wydarzenia.

W czasie Światowych Dni Młodzieży niezwykłą oprawę będzie miało również pięć specjalnych głównych wydań „Wiadomości”, które 27 i 31 lipca zostaną nadane na żywo z Wawelu, 28 i 29 lipca – z krakowskich Błoni, a 30 lipca z Brzegów. TVP INFO w czasie ŚDM przygotuje aż 92 godziny programu, z czego 41 godzin nieprzerwanie – od godziny 6:00 w sobotę 30 lipca do godziny 23:00 w niedzielę 31 lipca. Główne studio TVP INFO przeniesie się na wszystkie te dni do Krakowa i stamtąd nadawane będą serwisy informacyjne oraz rozmowy z gośćmi.

Telewizyjna Agencja Informacyjna akredytowała już 282 osoby, w tym dziennikarzy, operatorów, montażystów, etc. Do obsługi ŚDM wyśle też 13 wozów satelitarnych. Ponadto kamery TVP będą obecne w każdym miejscu, które odwiedzi Ojciec Święty.

Telewizja Polska jako oficjalny nadawca ma także przywilej towarzyszenia Papieżowi Franciszkowi w trakcie całej jego wizyty w Polsce – każdy moment pobytu Ojca Świętego będzie dokumentowany przez jednego z operatorów TVP.

We wtorek, 26 lipca, TVP1 HD i TVP Polonia pokażą na żywo Mszę Świętą w języku łacińskim, celebrowaną przez kardynała Stanisława Dziwisza. Zainauguruje ona Światowe Dni Młodzieży (godzina 17:25).

W środę, 27 lipca, również w TVP1 HD i TVP Polonia będzie można oglądać ceremonię powitania Papieża Franciszka na lotnisku Kraków-Balice, spotkanie na Wawelu z władzami RP i korpusem dyplomatycznym oraz z biskupami polskimi w Katedrze Wawelskiej. Wydarzeniem o niezwykłym ładunku emocjonalnym będzie pozdrowienie wiernych (około godziny 20:45) przez Papieża Franciszka ze słynnego Okna Papieskiego przy Franciszkańskiej (Ojciec Święty pozdrowi też wiernych w czwartek o godzinie 20:35 i w piątek o godzinie 20:45).

W czwartek, 28 lipca od godziny 10:25, TVP1 HD i TVP Polonia będą transmitować Mszę Świętą z udziałem Papieża Franciszka z okazji 1050. Rocznicy Chrztu (wcześniej tego dnia, około godziny 9:25, Ojciec Święty odwiedzi Jasną Górę i pomodli się w Kaplicy Cudownego Obrazu). O godzinie 16:50 na obu antenach będzie można oglądać ceremonię powitania Papieża na krakowskich Błoniach.

W piątek, 29 lipca, TVP1 HD i TVP Polonia pokażą wizytę Ojca Świętego w Obozie Koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau (godzina 9:20) oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu (godzina 16:20). Dzień zakończy Droga Krzyżowa z młodzieżą pod przewodnictwem Papieża (od godziny 17:50).

W sobotę,30 lipca od godziny 8:05, będzie można oglądać w TVP1 HD i TVP Polonia wizytę Ojca Świętego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium Jana Pawła II. Od godziny 18:30 anteny będą transmitować czuwanie modlitewne Papieża Franciszka z młodzieżą.

W niedzielę, 31 lipca około godziny 8:35, TVP1 HD i TVP Polonia rozpoczną relację, pokazując wizytę Papieża na Kampusie Miłosierdzia, a potem od godziny 10:00 będą transmitować Mszę Świętą ŚDM. Około godziny 16:50 widzowie obu anten wezmą udział w spotkaniu Ojca Świętego z wolontariuszami i Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży, a później, około godziny 18:15 rozpocznie się ceremonia pożegnania Papieża Franciszka na lotnisku Kraków-Balice.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *