Święta bez granic w Trójce

W najbliższy piątek, 28 listopada 2014 roku, Program 3 Polskiego Radia zaprezentuje nowego „Karpia”, czyli jubileuszową, 15. już piosenkę świąteczną Trójki w wykonaniu dziennikarzy tej stacji. Nagranie to znajdzie się na płycie „Święta bez granic 2014”, z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

Radiowa Trójka już od 22 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym „Karpiem”, czyli świąteczną piosenką Programu 3 Polskiego Radia. W tym roku, pod hasłem „Święta bez granic”, Trójka będzie wspierać podopiecznych Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu pod Warszawą.

„Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku – idą święta!” – śpiewają już od 15 lat dziennikarze Trójki. Nie inaczej jest w tym roku – w ramach akcji „Święta bez granic” w studiu nagraniowym Programu 3 powstała nowa wersja tej piosenki. I – jak zwykle – wykonali ją Przyjaciele Karpia, czyli radiowcy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Do wysłuchania antenowej premiery „Dużej Ryby” – bo taki tytuł nosi premierowy utwór – Kuba Strzyczkowski zaprasza w piątek, 28 listopada w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” (godziny 16:00-19:00). Piosenka ta znajdzie się na specjalnej płycie „Święta bez granic 2014”, która tego samego dnia ukaże się w sklepach muzycznych, a także będzie dostępna w sklepiku „Walendziku” przy Myśliwieckiej 3/5/7 oraz internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl. Po premierze antenowej, na stronie internetowej akcji swietabezgranic.pl będzie można obejrzeć nowy, „karpiowy” teledysk.

Nieodłącznym elementem akcji są także coroczne aukcje niezwykłych przedmiotów, podarowanych Trójce przez znane osoby. Licytacje będą odbywać się – tradycyjnie już – w grudniowe piątki (5, 12 i 19 grudnia) na antenie Programu 3 w popołudniowym „Zapraszamy do Trójki”, a poprowadzi je Kuba Strzyczkowski. Natomiast w niedzielę, 28 grudnia w „Trzeciej Stronie Medalu” (godziny 17:00-19:00) licytowane będą cenne pamiątki znanych polskich sportowców.

Całkowity dochód ze sprzedaży płyty „Święta bez granic 2014” oraz aukcji zostanie przekazany na konto Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu pod Warszawą (numer konta Fundacji: Bank PEKAO SA 72 1240 1109 1111 0010 0910 5420).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *