Sylwester 2020 z Polskim Radiem

Polskie Radio na sylwestrowy wieczór przygotowało propozycje dla miłośników różnych gatunków muzycznych. Radiowa impreza to koncerty gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, ale także muzyka poważna w sylwestrowym koncercie Filharmonii Narodowej.

W związku z panującą pandemią i wprowadzonymi obostrzeniami, w tym roku noc sylwestrowa nie będzie taka, jak zwykle. Brak możliwości udziału w dużych wydarzeniach kulturalnych, nie jest jednak żadną przeszkodą w obcowaniu ze znakomitą muzyką i zabawą w doborowym towarzystwie. Polskie Radio przygotowało wiele różnorodnych propozycji, a dostęp do nich będzie możliwy na falach radiowych, w Internecie, technologii DAB+ i aplikacji Polskiego Radia.

Zapraszamy do słuchania i oglądania multimedialnego Koncertowego Sylwestra Polskiego Radia. W ramach tego niezwykłego wydarzenia zaprezentowane zostaną koncerty polskich gwiazd: Jareckiego, Małgorzaty Ostrowskiej, Wojciecha Cugowskiego, Lanberry, Izabeli Trojanowskiej, Łąki Łan i Kamp!. Noworoczne życzenia o północy przekaże słuchaczom Prezes Zarządu Polskiego Radia Pani Agnieszka Kamińska. Występy, już od godz. 19:00, będzie można obejrzeć na stronie www.polskieradio.pl, www.polskieradio.24.pl i na kanałach Polskiego Radia w serwisach YouTube i Facebook. Koncertowy Sylwester Polskiego Radia to niepowtarzalna szansa na umożliwienie słuchaczom kontaktu z artystami i bezpłatny udział w wydarzeniu muzycznym. Przedsięwzięcie jest inauguracją Sceny Muzycznej Polskiego Radia – nowego cyklu multimedialnych koncertów z internetowym udziałem publiczności.

Na antenie radiowej Jedynki po godz. 20:00 zaprezentowana zostanie audycja „Sylwester z Jedynką”, którą poprowadzi red. Zbigniew Zegler. W ramach audycji będzie można wysłuchać retransmisji koncertu Izabeli Trojanowskiej, a po północy koncertu Lanberry. Od 2.00 do 5.00, w ramach pasma „Sylwester z Jedynką – dogrywka” przy mikrofonie pojawi się red. Damian Sikorski.

Program 2 Polskiego Radia zaprasza od godz. 20:00 na transmisję Koncertu Sylwestrowego z Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej. Orkiestrę Filharmonii poprowadzi jej Dyrektor Artystyczny – Maestro Andrzej Boreyko. W programie: polki, walce, polonezy i inne dzieła o lżejszym charakterze. Transmisja będzie dostępna na stronie internetowej i na antenie Dwójki. Od godz. 22:00 do 7:00 słuchaczom towarzyszyć będą red. Andrzej Zieliński i red. Roch Siciński.

Na antenie Trójki od godz. 16:00 zapraszamy na audycję muzyczną red. Justyny Grabarz „Szpilki, czy ciepłe kapcie”. Od godz. 18:00 rozpocznie się „Domówka z Trójką”, którą poprowadzi red. Tomasz Żąda. Po godz. 22:00 do wspólnej zabawy zapraszają DJ-e: Mike Polarny w audycji „Sylwester w tropikach z Trójką”, a następnie Michał Margański i Norbert Borzym z „Toastem za Nowy Rok”. Sylwester z Trójką zakończy się o godz. 6:00.

Przygotowania do powitania Nowego Roku, radiowa Czwórka rozpocznie już od godz. 19:00 audycją red. Uli Kaczyńskiej „Sylwestrowy starter”. „Sylwester z Czwórką” od godz. 21:00 to specjalne, imprezowe sety zaprzyjaźnionych z rozgłośnią DJ-ów. Nowy Rok ze słuchaczami spędzą red. Kamil Jasieński i red. Mateusz Kulik.

Polskie Radio Dzieciom planuje zabawę dla całej rodziny. Już od godziny 20:00 za mikrofonem zasiądzie red. Adam Dobrzyński, znany z audycji „Co nam w duszy gra?”, „Muzyczne podróże Adama Dobrzyńskiego” i „Stare, znane, zapomniane”. Na początek antena proponuje dużo muzyki tanecznej dla dzieci, stopniowo przechodzącej w tę dla rodziców. Sylwester z Polskim Radiem Dzieciom potrwa do godz. 6:00.

Na antenach Polskiego Radia zaplanowane jest też na godz. 20.00 orędzie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *