Szczyt NATO na antenach Telewizji Polskiej

Telewizja Polska, na mocy umowy z MSZ, pełni rolę głównego nadawcy – Host Broadcastera – przekazywanego na cały świat sygnału Szczytu NATO. Poza najważniejszymi wydarzeniami Szczytu, TVP będzie pokazywać na żywo relacje z pikników NATO organizowanych w szesnastu miastach Polski. Szczegółowy program imprez został zaprezentowany 7 lipca 2016 roku podczas specjalnej konferencji szefa MON – ministra Antoniego Macierewicza oraz Prezesa TVP Jacka Kurskiego.

W techniczną obsługę Szczytu NATO ze strony TVP zaangażowanych jest około 400 osób. TVP spodziewa się również przyjazdu na Stadion Narodowy około 30 stacji satelitarnych innych nadawców polskich i zagranicznych. W Warszawie kamery TVP zostaną usytuowane na Stadionie Narodowym i w innych strategicznych punktach stolicy: w Namiocie Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych przy Stadionie Narodowym, na lotniskach (Chopina i Wojskowym), w Teatrze Wielkim gdzie odbędzie się spotkanie ministrów spraw zagranicznych oraz w Pałacu Prymasowskim – miejscu spotkania ministrów obrony narodowej.

Telewizja Polska jako jedyny krajowy nadawca pokazuje wywiady z uczestnikami Szczytu NATO. W czwartek, 7 lipca, w TVP1 HD (a w TVP Polonia o godzinie 20:45 i 2:40) wyemitowano wywiad z Jensem Stoltenbergiem, Sekretarzem Generalnym NATO. Z kolei w sobotę, 9 lipca o godzinie 20:00 (w TVP Polonia o godzinie 20:45 i 2:40), TVP1 HD zaprosi na wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. TVP INFO będzie emitować specjalny serwis poświęcony Szczytowi (8 lipca o godzinie 16:30 i 17:40 oraz 9 lipca o godzinie 13:30 i 16:30) oraz specjalne wydanie „Studio Świat” (7 i 8 lipca br. w godzinach 22:25-1:00). Oprócz codziennych relacji, TVP przygotowała także filmy dokumentalne związane z tematyką stosunków międzynarodowych i bezpieczeństwa. 8 lipca o godzinie 20:30 TVP1 HD zaprosi widzów na premierę filmu dokumentalnego „Zanim będzie za późno” Krzysztofa Nowaka i Jarosława Rybickiego. Film poświęcony jest polityce wschodniej realizowanej przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w latach 2005-2010.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Szczyt NATO w Warszawie, pikniki w całej Polsce

W szesnastu miastach Polski w ramach Szczytu organizowane są „OGÓLNOPOLSKIE DNI NATO” pod patronatem Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza. Kilkanaście oddziałów TVP 8 i 9 lipca będzie na żywo relacjonować pokazy sprzętu wojskowego, parady wojskowe, ćwiczenia żołnierzy i rodzinne festyny. Na antenie TVP3 zobaczymy najciekawsze wydarzenia z pikników NATO. Dłuższe relacje z imprez w TVP3 pokaże „Dziennik Regionów” o godzinie 22:15.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *