Szósty sezon serialu „Zawód: Amerykanin” na FOX

Już niedługo FOX zaproponuje nam sporą dawkę emocji! Wszystko za sprawą premiery finałowego, szóstego sezonu „Zawód: Amerykanin”, który przyniesie widzom wiele zaskakujących zwrotów akcji! Jak potoczą się dalsze losy Phillipa i Elizabeth? Czy uda im się przywrócić ład i spokój swojej rodzinie? Jakie problemy spotkają na swojej drodze?

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału FOX

„Zawód: Amerykanin” opowiada historię dwójki agentów KGB, zajmujących się przechwytywaniem informacji dla Związku Radzieckiego. Pozornie przeciętna para udaje amerykańską rodzinę wiodącą zwyczajne życie. Phillip (Matthew Rhys) i Elizabeth Jenningsowie (Keri Russell) przez wiele lat skupiali się przede wszystkim na powierzonej im misji, jednak mijające lata sprawiły, że do ich fikcyjnego związku wkradło się prawdziwe uczucie. Dodatkowo, wyjawienie prawdziwej tożsamości nastoletniej córce Paige (Holly Taylor) pogarsza zdolność pary agentów do zapewnienia ich rodzinie bezpieczeństwa. Po jednej z brzemiennych w skutkach misji, Phillip i Elizabeth postanawiają zakończyć swoją przygodę ze szpiegostwem i wrócić w rodzinne strony. Opuszczenie tych układów nie okazuje się jednak takie proste i rodzina zostaje zmuszona do pozostania w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszy odcinek 6. sezonu rozgrywa się jesienią 1987 roku. Fabuła przeskakuje aż o trzy lata do przodu względem wydarzeń z poprzedniej serii. To czas, gdy Związek Radziecki chyli się ku upadkowi, a i w życiu bohaterów następują wielkie zmiany. Elizabeth pozostała radzieckim agentem, natomiast Phillip zdecydował się na odejście z tajnych szeregów i postanowił zająć się… turystyką!

Fabuła serialu częściowo opiera się na prawdziwej historii z 2010 r., kiedy to rozbito grupę rosyjskich agentów, ukrywających się przez dziesięciolecia w Stanach Zjednoczonych. Ich współpracownicy, przyjaciele i sąsiedzi nie mieli pojęcia, że są szpiegami. Agenci zostali ostatecznie odesłani do ojczyzny w zamian za niektórych Amerykanów, których przetrzymywano w Rosji.

Ciekawostką jest również to, że ze względu na temat poruszany przez serial, każdy skrypt, przed jakimkolwiek wdrożeniem go w życie, musiał przejść proces akceptacji przez CIA. Głównym powodem takiej decyzji jest to, iż twórcą „Zawodu: Amerykanin” jest Joe Weisberg, były agent CIA. Aby nie dopuścić do żadnego wycieku tajnych informacji, chronionych przez tajne służby, wydana została decyzja o możliwości ocenzurowania przez CIA każdej informacji, którą uznaliby oni za poufną.

Noah Emmerich, grający agenta FBI Stana Beemana, zdradził, że twórcy serialu Joe Weisberg i Joel Fields od samego początku wiedzieli, jakie będzie zakończenie serialu, ale nie chcieli nic zdradzić obsadzie, dopóki ta nie otrzymała scenariuszy:

Prosiliśmy, żeby nam cokolwiek powiedzieli, ale nie ustąpili. Mimo ogromnej ciekawości, byłem szczęśliwy, że do ostatnich chwil nie wiedziałem, co stanie się moim bohaterem. Przyznam, że zaskoczyło mnie zakończenie. Nie tego się spodziewałem. Miałem kilka scenariuszy, które krążyły w mojej głowie, ale nie był to jeden z nich – opowiada Emmerich.

Nie da się ukryć, że ze względu na to, że serial się kończy, wśród aktorów ujawniają się bardzo sentymentalne nastroje, żal i pewien smutek. Emmerich opowiada o tym, co dla niego znaczy zakończenie serialu:

Od sześciu lat w tym trwałem i było to naprawdę miłe doświadczenie. Z ludźmi z planu tworzyliśmy coś na wzór rodziny, więc trudno jest tak nagle pożegnać się ze wszystkimi. Chodzi o to, że jestem gotów odejść od gry Stana, ale żegnając się z tą ekipą, obsadą i bądź co bądź – rodziną, którą tworzyliśmy przez lata, być może nie zerwiemy przyjaźni, ale to nie będzie już to samo. Będzie mi brakowało tej intymności i szczególnego środowiska.

Dwuodcinkowa premiera serialu „Zawód: Amerykanin” już 4 czerwca o godz. 21:05 tylko na kanale FOX!

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *