„Szperacze.tv” wracają na antenę TVP Rozrywka

W archiwach Telewizji Polskiej w każdą niedzielę o godzinie 12:55 będą pojawiali się Szperacze. Będą przeglądać stare taśmy, szukać haków na największe telewizyjne gwiazdy i ujawniać telewizyjne absurdy sprzed lat. Na pierwszy ogień idą Alicja Resich–Modlińska, Grażyna Torbicka i Przemysław Babiarz. A wszystko to – od 12 października – na antenie TVP Rozrywka w programie „Szperacze.tv”.

W programie materiały archiwalne będą konfrontowane z ich bohaterami. Reakcje gwiazd i osób pokazywanych w archiwaliach, połączone z ich wspomnieniami, wzmocnią kontrast pomiędzy materiałami sprzed lat, a dzisiejszym wyglądem telewizji i jej ludzi. Dzięki „Szperaczom.tv” zobaczymy jak wyglądała telewizja i życie Polaków 20 – 30 lat temu.

Autorami i prowadzącymi program są: Grzegorz Dolniak – kabareciarz z wyboru, konferansjer z powołania, animator kultury z zacięcia, solista z nadania, rysownik z zaskoczenia, współtwórca improkolektywu „Przyjezdni” oraz Katarzyna Piasecka (zwana Kachą) – artystka kabaretowa, specjalizująca się w stand upach, członkini grupy „Stand up bez cenzury”, autorka tekstów satyrycznych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *