Telewizja Polska poinformowała o śmierci jednego z najbardziej znanych i twórczych członków medialnej społeczności. Śmierci przedwczesnej, kończącej przegraną walkę z nieustępliwą chorobą. Odszedł Tadeusz Mosz – człowiek wielkiej pasji i wiedzy, znakomity dziennikarz, mistrz w swoim fachu, kolega i nauczyciel.

Był wybitnym publicystą ekonomicznym, pasjonatem tematyki gospodarczej, autorem ponad 3 tysięcy programów telewizyjnych i radiowych o tematyce społeczno-ekonomicznej, od ponad 20 lat związanym z Telewizją Polską. Był pomysłodawcą i autorem znanego magazynu ekonomiczno-finansowego “Plus Minus” w TVP, który przez pięć lat osobiście prowadził. Od jesieni 2007 roku prowadził codzienną audycję “EKG – Ekonomia, Kapitał, Gospodarka” w Radiu TOK FM.

Był twórcą i autorem takich programów jak “Otwarte studio” czy “Giełda” – codziennego programu o rynku papierów wartościowych, współautorem i prowadzącym magazyn “Kawa czy herbata”, a także autorem komentarzy ekonomicznych w “Panoramie” w TVP2/HD. Pisał felietony do miesięcznika “Businessman Magazine” i tygodnika “BusinessWeek”. Przez wiele lat był doradcą prezesa zarządu i kierownikiem zespołu analityków giełdowych w “Gazecie Giełdy PARKIET”. W latach 2003-2007 był autorem audycji “Co mnie dziwi” w radiu PIN 102 FM.

W 2002 roku Tadeusz Mosz otrzymał “Ostre pióro” – prestiżową nagrodę BCC, a w 2003 roku program “Plus Minus” i jego twórca zostali uhonorowani Medalem Europejskim. W czasie swojej pracy trzykrotnie był także nagradzany przez Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji za koncepcję i realizację programów i widowisk telewizyjnych, w tym za widowisko “Otwarte studio”. Otrzymał nagrodę specjalną im. Eugeniusza Kwiatkowskiego Akademii Ekonomicznej w Krakowie, był laureatem tytułu “Solidna Firma”, a miesięcznik “Twój Pieniądz” uhonorował go tytułem “DZIENNIKARZ ROKU 2002”. W konkursie “Finansista Roku”, przeprowadzonym przez “Gazetę Finansową” uzyskał tytuł “DZIENNIKARZ GOSPODARCZY ROKU 2004”. W 2004 roku – nominowany był do nagrody Wiktora, a w 2011 roku został powołany w skład Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

Źródło: Telewizja Polska