„Tajna historia UFO” w TVP2 HD

Niezidentyfikowane obiekty latające to jeden z ulubionych motywów współczesnej cywilizacji i miliony ludzi daje ich istnieniu wiarę równą co najmniej wierze miłośników płaskiej Ziemi lub tzw. inteligentnego projektu, odrzucającego teorię ewolucji. Kto ma rację, próbuje ustalić dokument National Geographic – „Tajna historia UFO”, który w cyklu „Świat bez fikcji” pokaże TVP2 HD we wtorek 30 grudnia 2014 roku.

Zaczęło się to 25 stycznia 1878 roku w amerykańskim miasteczku, gdzie miejscowy rolnik miał zobaczyć duży, ciemny obiekt podobny do balonu lecącego „z cudowną prędkością”. Cztery lata później astronom z Królewskiego Obserwatorium w Greenwich poinformował o „dziwnym niebieskim przybyszu (…) w kształcie dysku”. Dziś organizacje ufologiczne oceniają, że na całym świecie widuje się 70 tys. niezidentyfikowanych obiektów rocznie.

Właśnie tej wierze w UFO przyglądają się angielscy dokumentaliści, demaskując największe mity związane z pojawianiem się niezidentyfikowanych obiektów latających w okolicy Ziemi, w tym mit Roswell. Rozmawiają z licznymi naocznymi świadkami. Analizują również związek popularnych wyobrażeń o UFO z rozwojem kultury masowej, dochodząc do wniosku, że przesłanki, na których ludzie opierają swoje przekonanie o istnieniu UFO są dość wątłe.

„Tajna historia UFO”

Emisja: wtorek, 30 grudnia, godzina 22:55

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *