„Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy” w TVP1 i TVP INFO

13 stycznia o godz. 20.35 TVP1 wyemituje najnowszy film dokumentalny w reżyserii Sylwestra Latkowskiego „Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy”. Równolegle dokument będzie pokazywany w TVP INFO.

Sprawdź godziny emisji „Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy” w PROGRAMIE TV

Sylwester Latkowski, autor filmu Trójmiasto nazywa małą Sycylią, bo tutaj świat przestępczy krzyżuje się z polityką, władzą samorządową, policją, służbami specjalnymi, prokuratorami i sędziami, wielkim i małym biznesem. Są dobrze zorganizowani. Można powiedzieć, że nawet zdyscyplinowani. Od lat pilnują, by nie wkradł się tutaj chaos. Wszystko dzieje się po cichu. Czy teraz coś się zmieni? Latkowski przedstawia swoje dziennikarskie śledztwo, które prowadził przez osiem lat. Po raz pierwszy zaprezentuje nieznane dotąd nagrania. Większość jego rozmówców chciała coś ukryć i zatrzeć po sobie ślady przestępczego działania. Czy skutecznie?

W 2019 roku zapadł wyrok w tej sprawie i dla wielu oznacza to koniec afery Amber Gold. Gigantyczny przekręt, w którym pieniądze straciły tysiące ludzi.

Sprawdź ofertę kanału TVP1 w PROGRAMIE TV

Wrażliwy biznes lotniczy i finansowy, który był przedmiotem prac sejmowej komisji śledczej, prokuratury, sądu. Kto stał za tą aferą?

To będzie moja opowieść. Wysłuchajcie jej i już sami ułóżcie sobie tę układankę – mówi reżyser filmu, Sylwester Latkowski.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *