„Telefon 110” z polskimi aktorami w TVP1 HD i Das Erste

Telewizja Polska i Rundfunk Berlin-Brandenburg zapraszają 20 grudnia 2015 roku do obejrzenia odcinka serialu kryminalnego „Telefon 110: Na granicy” z udziałem polskich aktorów – Danuty Stenki, Roberta Gonery, Klaudiusza Kaufmanna i Barbary Wysockiej. Odcinek zostanie pokazany w niemieckiej stacji Das Erste o godzinie 20:15, a polscy widzowie obejrzą go tego samego dnia w TVP1 HD o godzinie 21:25.

„Telefon 110” to kultowy niemiecki serial kryminalny, produkowany od 1971 roku. Parę policyjnych komisarzy śledczych grają: Maria Simon i Lucas Gregorowicz. Odcinek serialu kryminalnego „Telefon 110: Na granicy” został wyprodukowany przez stację RBB latem 2015 roku w okolicach Frankfurtu (nad Odrą), Słubic i Świecka z udziałem takich aktorów, jak Danuta Stenka, Robert Gonera, Klaudiusz Kaufmann i Barbara Wysocka. Po raz pierwszy „Telefon 110” otworzył się na sąsiedni kraj – Polskę, po raz pierwszy też niemiecka telewizja regionalna Rundfunk Berlin-Brandenburg przy produkcji „Telefonu 110” współpracowała z Telewizją Polską. Ważną rolę, jako doradcy redakcji filmowej RBB odegrali między innymi koordynatorzy niemiecko-polskiego komisariatu policji w Świecku koło Słubic, który posłużył, jako realny wzór dla rozgrywającej się historii i gdzie były również kręcone zdjęcia plenerowe.

Najnowszy odcinek serialu, z udziałem polskich aktorów, to produkcja spółki DOKfilm Fernsehproduktion GmbH na zlecenie RBB dla pierwszego kanału telewizji niemieckiej Das Erste. Autorami scenariusza są Uwe Wilhelm, Claudia Boysen i Jakob Ziemnicki, który jest także reżyserem filmu. Komisarz policji kryminalnej Olga Lensky (Maria Simon) przenosi się do Frankfurtu nad Odrą, poznaje nowe otoczenie i przede wszystkim swoich nowych kolegów: nadkomisarza policji kryminalnej Adama Raczka (Lucas Gregorowicz), Niemca o polskich korzeniach, świetnie orientującego się w terenie przygranicznym. Lensky i Raczek, jako niemieccy śledczy wchodzą w skład niemiecko-polskiego zespołu dochodzeniowego, pracującego po obu stronach granicy.

W trakcie kontroli drogowej w Polsce z samochodu, w którym znajduje się ciężko ranny człowiek, ucieka mężczyzna. Lensky nie zwlekając zawozi rannego do szpitala. Ale na wszelką pomoc jest już za późno. Jeszcze tej samej nocy student Tomasz Nowak (Tim Haberland) umiera z powodu odniesionych obrażeń. Raczek wraca wcześniej z urlopu i pomaga swojej nowej koleżance Oldze Lensky w dochodzeniu. Ślad prowadzi do kierowcy samochodu, Ramsana Dimaeva (Tamer Yigit), Czeczeńca ubiegającego się o azyl. Ale co ofiara miała z nim wspólnego? Dimaev oraz jego żona Sazzit (Nilam Farooq) milczą…

Niemiecka stacja Das Erste pokaże serial 20 grudnia br. o godzinie 20:15, a w Polsce TVP1 HD wyemituje go tego samego wieczoru o godzinie 21:25.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *