Telewizja Polsat nabyła wyłączne prawa do Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA w nowej formule

Telewizja Polsat nabyła wyłączne prawa do pokazywania w telewizji i streamingu nowego formatu Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA przez kolejne 3 sezony. Nowa formuła zapewni więcej meczów, wzrośnie konkurencyjność rozgrywek. Każdy zespół będzie miał pewność gry z atrakcyjnymi przeciwnikami, w tym gwarancję spotkań z najsilniejszymi zespołami w danych rozgrywkach. Łącznie w każdym sezonie to 189 meczów Ligi Europy i 153 mecze Ligi Konferencji. W najbliższym sezonie o zwycięstwo w obydwu ligach będą rywalizowały – obok mamy nadzieję polskich drużyn – między innymi takie europejskie marki jak Manchester United, Tottenham Hotspur, Chelsea Londyn, Atlhletic Bilbao, AS Roma, Lazio Rzym czy FC Porto.

Sprawdź godziny transmisji Ligi Europy w PROGRAMIE TV

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Telewizja Polsat nabyła od UEFA wyłączne prawa do pokazywania w Polsce Ligi Europy i Ligi Konferencji. Cieszymy się z fantastycznej współpracy z UEFA i jesteśmy przekonani, że Liga Europy i Liga Konferencji w nowej formule rozgrywek będą doskonałym produktem i atrakcyjną ofertą dla fanów piłki nożnej. To właśnie w Lidze Europy czy Lidze Konferencji mamy szansę zobaczyć polskie drużyny, które przez 31 lat do Ligi Mistrzów dostały się niestety tylko 3 razy. Nasze rozgrywki będą szansą na zobaczenie i polskich drużyn i europejskich gigantów, takich jak Manchester United, londyńskie Tottenham i Chelsea, AS Roma czy FC Porto – mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Rozbudowane Liga Europy UEFA i Liga Konferencji UEFA zyskują nowy format

Nowy format ligowy zwiększa liczbę drużyn w każdych rozgrywkach i pozwoli fanom nie tylko zobaczyć więcej świetnych meczów, ale także obejrzeć bardzo atrakcyjne spotkania już na wcześniejszym etapie rozgrywek, co nie zawsze zdarzało się w fazie grupowej starego formatu.

Nowy format wprowadzi lepszą równowagę konkurencyjną między wszystkimi drużynami, z możliwością gry każdej drużyny z różnymi, bardzo atrakcyjnymi przeciwnikami w trakcie rywalizacji w całej fazie ligowej.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Sport 1 w PROGRAMIE TV

Liczy się każdy mecz. Nowy format ligowy sprawi, że każdy wynik może radykalnie zmienić pozycję drużyny, aż do ostatniego dnia meczowego tej fazy włącznie. Zwycięstwo lub porażka w ostatnim meczu fazy ligowej może zadecydować o tym, czy dana drużyna automatycznie zakwalifikuje się do najlepszej szesnastki, wejdzie do fazy play-off, czy też zostanie całkowicie wyeliminowana z rozgrywek.

Format rozgrywek

Liga Europy UEFA – 189 spotkań w każdym sezonie, z mamy nadzieję polskimi zespołami, jak i m.in. z Manchesterem United, Tottenhamem Hotspur, Olympique Lyon, Athletic Bilbao, Realem Sociedad czy FC Porto będzie miała jedną tabelę i 36 zespołów. Każdy z zespołów rozegra po 8 spotkań z różnymi rywalami – 4 u siebie i 4 na wyjeździe. Zespoły z miejsc 1-8 zakwalifikują się do fazy pucharowej, 9-24 zagrają o pozostałe 8 miejsc w 1/8 finału, a z miejsc 25-36 odpadają z rywalizacji. Zwycięzca Ligi Europy UEFA ma automatycznie zagwarantowane miejsce w kolejnej edycji Ligi Mistrzów UEFA.

Sprawdź godziny transmisji Ligi Konferencji UEFA  w PROGRAMIE TV

Liga Konferencji UEFA – 153 spotkania w każdym sezonie, to jedyny europejski puchar, którego nie ma jeszcze w kolekcji londyńska Chelsea FC, a o który zagra razem z m.in. Realem Betis Sewilla czy AC Fiorentiną i, trzymajmy kciuki, naszymi polskimi klubami. Liga Konferencji UEFA będzie miała jedną tabelę i 36 zespołów. Każdy z zespołów rozegra po 6 spotkań z różnymi rywalami – 3 u siebie i 3 na wyjeździe. Zespoły z miejsc 1-8 zakwalifikują się do fazy pucharowej, 9-24 zagrają o pozostałe 8 miejsc w 1/8 finału, a z miejsc 25-36 odpadają z rywalizacji. Zwycięzca Ligi Konferencji UEFA ma automatycznie zagwarantowane miejsce w kolejnej edycji Ligi Europy UEFA.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *