Telewizja POLSAT z nowym centrum produkcyjnym

Już od początku września Telewizja POLSAT będzie dysponowała własną halą zdjęciową przeznaczoną do produkcji widowisk telewizyjnych. Obiekt zlokalizowany jest przy ulicy Łubinowej w Warszawie na terenie Cyfrowego Polsatu. Budynek o kubaturze 22 tysięcy m3 posiada halę zdjęciową o powierzchni ponad 1200m2 oraz garderoby, charakteryzatornie, a także przestrzeń do obsługi nawet kilkusetosobowej widowni.

Dysponowanie własnym studiem produkcyjnym do realizacji widowisk telewizyjnych zapewni Telewizji POLSAT i całej Grupie Polsat większą niezależność i stałą dostępność do zaplecza produkcyjnego. Wpisuje się to w długoterminową strategię budowania własnej bazy technologicznej do produkcji telewizyjnej. W sąsiedztwie nowej hali znajduje się już baza wozów transmisyjnych Telewizji POLSAT oraz centrum satelitarne Cyfrowego Polsatu.

Studio wybudowano z uwzględnieniem najbardziej wyśrubowanych norm technicznych dla tego rodzaju obiektów. Bardzo dobra akustyka, niezawodność zasilania energetycznego zapewniona poprzez podwójne źródło zasilania i własny generator prądotwórczy, wysokowydajny i bardzo cichy system klimatyzacji, połączenie z centrum emisyjnym Polsatu dedykowanym łączem światłowodowym, czyni je jednym z najlepiej przygotowanych obiektów do produkcji widowisk „na żywo”. Dodając do tego komfortowe warunki zaplecza dla artystów i uczestników, powstało nowe, kompletne miejsce do profesjonalnej produkcji telewizyjnej.

Pierwsza produkcja realizowana w tym obiekcie to nowy talent show: „Super Dzieciak”, produkowany we współpracy z firmą Jake Vision znaną widzom z takich widowisk jak „Tylko Muzyka. Must Be The Music”, „Top Chef” i „Hell’s Kitchen”.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *