Telewizja Polska na 31. festiwalu EnergaCamerimage 2023

W dniach 11-18 listopada 2023 roku w Toruniu odbył się 31. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCamerimage. Telewizja Polska jest współorganizatorem i partnerem medialnym tego wydarzenia. W tym roku, w imieniu Telewizji Polskiej nagrodę dla reżyserów ze szczególną wrażliwością wizualną wręczał Marek Solon-Lipiński, z-ca dyrektora Biura Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej. Jej laureatami zostali bracia Quay, których wybrane filmy można było obejrzeć w trakcie festiwalu. Widzowie uznali, że najlepszym filmem 31. EnergaCamerimage był „Poor Things” („Biedne istoty”), a nagrodę za całokształt twórczości odebrał Krzysztof Zanussi.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

EnergaCamerimage to wielkie, coroczne święto kina, największy festiwal poświęcony sztuce zdjęć filmowych. Nagrody przyznawane na festiwalu są wyrazem uznania dla dokonań w tej dziedzinie. W trakcie trwającej od 11 listopada filmowej imprezy widzowie mieli okazję obejrzeć kilkadziesiąt filmów z całego świata. Filmy konkursowe oceniało międzynarodowe jury, składające się z wybitnych przedstawicieli branży filmowej. Festiwal obejmuje m.in.: Konkurs Główny, Konkurs Etiud Studenckich, Konkurs Filmów Polskich, Konkurs Debiutów Filmowych, Konkurs Wideoklipów, Konkurs Pilotów Seriali TV, pokazy specjalne, premiery.

W Konkursie Głównym wydarzenia znalazł się „Filip”, koprodukcja Telewizji Polskiej w reżyserii Michała Kwiecińskiego. Do Konkursu Filmów Polskich Telewizja Polska zgłosiła dwa obrazy: „Raport Pileckiego” w reż. Łukasza Łukaszewicza oraz „Figurant” w reż. Roberta Glińskiego, a do Konkursu Seriali Telewizyjnych trafił 1 odcinek serialu „Polowanie na ćmy” w reż. Michała Rogalskiego, emitowanego w TVP1 wiosną tego roku.

Sprawdź godziny emisji festiwalu Camerimage w PROGRAMIE TV

W tym roku – w ramach Festiwalu EnergaCamerimage – Toruń odwiedzili m.in. amerykańscy aktorzy filmowi Adam Driver i Willem Dafoe oraz Sean Penn ze swoim dokumentem na temat wojny w Ukrainie.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *