Telewizja Polska nie rezygnuje z „Klanu” i „M jak Miłość”

W związku z doniesieniami o nieodwołalnym końcu produkcji dwóch popularnych seriali TVP – „Klan” i „M jak Miłość” – Telewizja Polska informuje, że są one nieprawdziwe. Intencją TVP jest dalsza emisja tych seriali. Nie zależy to jednak wyłącznie od Telewizji Polskiej.

System produkcji seriali w Telewizji Polskiej, stworzony przez poprzednie zarządy okazał się skrajnie niekorzystny dla TVP i doprowadził do sytuacji, w której seriale o wielomilionowej widowni przynoszą telewizji publicznej… wielomilionowe straty. To sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i interesami Polaków utrzymującymi media publiczne.

Dlatego konieczna jest pilna zmiana organizacji produkcji seriali z udziałem producentów zewnętrznych. Zarząd TVP pod kierownictwem prezesa Jacka Kurskiego podjął już intensywne prace nad nowym modelem produkcji oraz przeprowadził już pierwsze udane renegocjacje kontraktów zawartych przez poprzedników. Wywołało to zrozumiałe poruszenie w zainteresowanych środowiskach.

Liczę, że negocjacje prowadzone z producentami zakończą się pozytywnie i seriale staną się opłacalne, zaczną na siebie zarabiać, dzięki czemu będą mogły pozostać na antenie. Dotychczasowy model stopniowo zastąpimy nowym, bardziej efektywnym dla TVP. Otwieramy się na kontakty z twórcami, aby pozyskać z rynku najlepsze projekty. Procesem produkcji i jego kosztami w większym stopniu niż dotąd zarządzać będzie TVP. Nie może być tak, żeby wielomilionowe produkcje przekładały się na wielomilionowe straty – wyjaśnia prezes TVP, Jacek Kurski.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *