Telewizja Polska rusza z kanałem dla nastolatków Alfa TVP

We wtorek, 20 grudnia, startuje pierwszy polski kanał skierowany do nastolatków – Alfa TVP. Na jego ofertę będą się składać audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane oraz fabularne seriale aktorskie. Wśród nowości znajdziemy brytyjskie seriale „Prawie nigdy” oraz nowy sezon „Malory Towers”, a także program edukacyjny, który jest jedną z propozycji Alfa TVP na ferie. Kanał planuje także realizację produkcji własnych, w tym sitcomu.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

Alfa TVP to nasza troska o dorastających widzów. Honorem telewizji publicznej jest zaproponowanie kanału, który połączy atrakcyjność z bezpieczeństwem i walorami edukacyjnymi – tak mówi o nowym kanale Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Celem uruchomienia Alfa TVP jest rozszerzenie zakresu działalności TVP o nową grupę docelową, jaką są starsze dzieci i młodzież. Kanał dedykowany nastolatkom pozwala na płynne przechodzenie widza w ramach szerokiej oferty TVP: od TVP ABC 2, przez TVP ABC do Alfa TVP i kanałów dedykowanych dorosłym.

Wyselekcjonowana i różnorodna oferta będzie trafiać w potrzeby i oczekiwania nastolatków. Kanał gwarantuje bezpieczne treści młodemu widzowi. Stawia na mądrą rozrywkę, a także na edukację. Elementy edukacyjne zostaną wzbogacone o istotny aspekt – wsparcie psychologiczne dla młodego pokolenia postpandemicznego. Wybrane audycje w ramówce (jak program e-MOCje w nowej formule) poruszą tematykę problemów emocjonalnych, psychologicznych czy społecznych jednocześnie wspierając młodych ludzi w budowaniu poczucia własnej wartości czy poczucia wspólnotowości.

W ramówce znajdą się także seriale animowane m.in. „Galactic Football” i „Anatane ratuje dzieci z Okury”. Oferta będzie ciągle poszerzana i wzbogacana o kolejne tytuły – Alfa TVP sięgnie do lubianych przez młodzież gatunków anime mając nadzieję, że trafi w gusta i zaciekawi widzów.

Kanał będzie stale się rozwijał wzbogacając swoją ofertę i dostosowując ją do potrzeb młodych widzów. Rozwój jest zaplanowany na wiele etapów. Redakcja poprzez kontakt z widzami będzie tworzyć nowe rozwiązania programowe. W planach jest uruchomienie dedykowanej aplikacji na wzór aplikacji „Kraina ABC”.

Alfa TVP będzie dostępny na stronie TVP.pl, w aplikacji TVP GO oraz w kanale wirtualnym w NTC.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *