Telewizja Polska uruchomiła INFOLINIĘ – narzędzie wsparcia dla widzów przed zmianą standardu nadawania

Telewizja Polska we współpracy z Emitelem uruchomiła infolinię o zmianie standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. To kolejne rozwiązanie wprowadzone przez TVP mające na celu pomoc widzom w przygotowaniu się do nadejścia DVB-T2/HEVC.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

W trosce o tych widzów telewizji naziemnej, którzy posiadają starszej generacji sprzęt nieprzystosowany do odbioru nowego standardu, Telewizja Polska uruchomiła już emisje testowe wybranych kanałów w DVB-T2/HEVC, kanał testowy SPRAWDZAM TV na MUX-3, stronę internetową telewizjanaziemna.pl z wyszukiwarką telewizorów oraz ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną pod hasłem „Telewizja przypomina, nowy standard się zaczyna”.

Obecnie widzowie mogą także zadzwonić na numer infolinii 22 711 77 77 i uzyskać wsparcie konsultanta. Podstawowe informacje jak sprawdzić czy telewizor jest przystosowany do nowego standardu można też uzyskać wysłuchując nagrań instruktarzowych.

Źródło: Telewizja Polska

One Comment on “Telewizja Polska uruchomiła INFOLINIĘ – narzędzie wsparcia dla widzów przed zmianą standardu nadawania”

  1. Szanowni Państwo, uprzejmie proszę, żeby NIE KPIĆ z odbiorców tvp. Żaden numer telefonu podany do kontaktu nie odpowiada. Tymczasem „nowy” standard tv, to także KPINA! z
    odbiorców. Jeżeli pokaże się nowy program – znika, np. Makxifilm. Brak „Kultura”, „Kobieta”, „Metro” i innych, które były, zanim zmuszono nas do zakupu dekoderów lub nowych odbiorników. W NOWYM, aczkolwiek KIEPSKIM! standardzie jest za to wiele durnych, infantylnych tekstów kabaretowych. I żadne przestrajanie nie daje efktów. Dekoder mam WIWA, tylko po co ?! Liczę ba szybką i wyczerpującą odpowiedź.
    Michalina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *