Telewizja Polska z aplikacją TVP Stream

8 stycznia br. po raz pierwszy zaprezentowana zostanie w Sejmie RP nowatorska aplikacja internetowa o nazwie TVP Stream przygotowana przez Telewizję Polską. Aplikacja umożliwia oglądanie każdego z szesnastu programów, aktualnie emitowanych przez oddziały terenowe TVP, kanału internetowego TVP Parlament oraz TVP INFO.

Pomysł skierowania tej technologicznej usługi w pierwszej kolejności do polityków wynika ze szczególnego charakteru telewizyjnej oferty programowej udostępnianej dzięki aplikacji TVP Stream, która ma na celu powszechny dostęp do bieżących zagranicznych, krajowych i lokalnych wydarzeń, aktualnych komentarzy i rzetelnej publicystyki. Naturalne wydaje się również zainteresowanie tej grupy odbiorców możliwością oglądania w czasie rzeczywistym transmisji sejmowych w TVP Parlament.

Aplikacja będzie ciekawym i przydatnym udogodnieniem w pracy zawodowej parlamentarzystów a korzystanie z niej w dowolnym miejscu i czasie ułatwi łatwy dostęp do ważnych informacji o świecie – powiedział członek Zarządu TVP, Marian Zalewski.

Aplikację można uruchomić na smartfonach i tabletach opartych na systemach operacyjnych IOS i na urządzeniach z systemem Android oraz na każdym komputerze z wykorzystaniem zwykłej przeglądarki internetowej. Emitowaną na antenie audycję można odebrać poza miejscem zamieszkania i bez dostępu do odbiornika telewizyjnego, wszędzie tam, gdzie jest sygnał telefonii komórkowej trzeciej generacji. Sieć obejmuje swoim zasięgiem znaczną powierzchnię kraju, zwłaszcza duże aglomeracje. Wszystkie pasma lokalne 16 oddziałów TVP będą transmitowane w całości 24h na dobę. Do stale powiększającego się grona użytkowników tabletów, smartfonów czy komputerów osobistych aplikacja trafi w lutym, za pośrednictwem witryny App Store i Google Play.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *